more_horiz
Wiadomości

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Sasin: ból i pustka towarzyszą nam wszystkim do dzisiaj

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 10:28
- Wspomnienia sprzed 13 lat są wciąż bardzo bolesne. Ból i pustka towarzyszą nam wszystkim do dzisiaj - podkreślił wicepremier Jacek Sasin w mediach społecznościowych w rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Wicepremier Sasin: wspomnienia sprzed 13 lat są wciąż bardzo bolesne
Wicepremier Sasin: wspomnienia sprzed 13 lat są wciąż bardzo bolesneFoto: SERGEI CHIRIKOV / PAP

Wicepremier i minister aktywów państwowych we wpisie na Twitterze zaznaczył, że "każdego 10 kwietnia łączymy się w modlitwie za wszystkich, którzy wówczas zginęli". "Cześć Ich pamięci" - dodał.

10 kwietnia przypada 13. rocznica katastrofy smoleńskiej. Tego dnia w 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Prezydent złożył hołd

W poniedziałek rano prezydent Andrzej Duda oddał hołd spoczywającej w krypcie katedry na Wawelu parze prezydenckiej: Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce Marii oraz wszystkim ofiarom katastrofy samolotu Tu-154M.

- 13 lat minęło od tamtego 10 kwietnia. Jest już naszym zwyczajem, że tutaj spotykamy się zawsze o poranku w katedrze wawelskiej, żeby pomodlić się, oddać hołd. Aby wspomnieć zarówno panią prezydentową, pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i wszystkich, którzy wtedy zginęli pod Smoleńskiem, naszych przyjaciół, ludzi oddanych Rzeczpospolitej, oddanych sprawie Polski, którzy tam pojechali, by oddać hołd naszym oficerom pomordowanym przez Sowietów w Katyniu - powiedział po uroczystości prezydent Andrzej Duda.

Podkreślił, że to "byli ludzie dla Polski bardzo zasłużeni, którzy dużo dla niej zrobili i do dzisiaj wielki żal pozostaje, że nie mogli dalej kontynuować swojego dzieła; nie mogli dla Polski dalej pracować".

Czytaj także:

PAP/łl

Zobacz także

Zobacz także