more_horiz
Wiadomości

"To już tylko kwestia ostatnich porozumień". Michał Woś o wspólnym starcie PiS i SP w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2023 10:45
We wtorek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś poinformował, że "wspólny start Prawa i Sprawiedliwości oraz Suwerennej Polski, to już tylko kwestia ostatnich porozumień".
Wiceminister sprawiedliwości: wspólny start PiS i SP, to już tylko kwestia ostatnich porozumień.
Wiceminister sprawiedliwości: wspólny start PiS i SP, to już tylko kwestia ostatnich porozumień.Foto: Shutterstock/Dziurek

- Prowadzimy rozmowy o naszym wspólnym starcie (PiS i SP), to już dosłownie kwestia (…) ostatnich porozumień - powiedział Michał Woś (SP) w rozmowie z WP.PL. Przyznał, że do tej pory oba ugrupowania nie podpisały porozumienia w sprawie wspólnego startu.

"My życzliwie współpracujemy"

- Teraz jeszcze nie mamy podpisanego twardego porozumienia, czy zapewnień. My życzliwie współpracujemy, ale tak i tak to podstawowy plan dla Prawa i Sprawiedliwości - o tym mówią przedstawiciele PiS-u - oznajmił.

Zapewnił, że "plan »A« dla nas Suwerennej Polski, to jest wspólny start". - Bo my nie chcemy w Polsce rządu, który będzie tworzył Tusk i opozycja, gdzie polską suwerenność oddadzą na złotej tacy Unii Europejskiej, gdzie likwidowali polska armię - tłumaczył.

Konwencja Zjednoczonej Prawicy

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski poinformował w poniedziałek, że konwencja, która odbędzie się 24 czerwca, będzie konwencją całego obozu Zjednoczonej Prawicy. - Zapraszamy na nią wszystkich naszych koalicjantów - mówił.

Zjednoczoną Prawicę oprócz PiS tworzą: Suwerenna Polska, Partia Republikańska oraz Stowarzyszenie OdNowa. PiS jest też w trakcie rozmów dotyczących podpisania porozumienia programowego przed wyborami parlamentarnymi z Pawłem Kukizem.

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE: Michał Woś w Programie 3 Polskiego Radia


PAP/IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także