more_horiz
Wiadomości

Agresywne wypowiedzi polityków opozycji. Tusk mówił o "mordercach". Zdrojewski: czasem używam jeszcze mocniejszych słów

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2023 11:57
Lider PO Donald Tusk podczas wiecu w Poznaniu stwierdził, że "dzisiaj władza to są seryjni zabójcy kobiet". Zapytany o te słowa senator PO Bogdan Zdrojewski stwierdził w Polskim Radiu 24, że on czasem używa "jeszcze mocniejszych słów". Politycy PiS tymczasem apelują o zaprzestanie siania nienawiści.
Mam wrażenie, jakby ktoś nas napadł. Jakby to był obcy - niszczy oświatę, służbę zdrowia, gospodarkę. Zdrojewski o rządach PiS
"Mam wrażenie, jakby ktoś nas napadł. Jakby to był obcy - niszczy oświatę, służbę zdrowia, gospodarkę". Zdrojewski o rządach PiSFoto: GRZEGORZ KRZYZEWSKI/Forum

16 czerwca podczas wiecu w Poznaniu Donald Tusk powiedział: "Chcemy żyć w kraju, gdzie nie trzeba być herosem czy ryzykować więzieniem, by ratować życie kobiety w szpitalu". - Dzisiaj władza to są seryjni zabójcy kobiet. To oni odpowiadają za ich śmierć, to na ich głowy spadają te tragedie - stwierdził.

O słowa lidera PO został zapytany na antenie Polskiego Radia 24 senator PO Bogdan Zdrojewski. - Co pan czuje, kiedy słyszy pan Donalda Tuska nazywającego Prawo i Sprawiedliwość seryjnymi mordercami? - pytał prowadzący.

- Czasami sam używam ostrzejszych słów, niż to było w poprzednich latach. Muszę powiedzieć, że jak patrzę na to, co PiS wyprawia, to nie tylko ręce opadają, ale po prostu buduje się taka wściekłość - mówił.

- Ja mam wrażenie, jakby ktoś nas napadł. Jakby to był obcy - mówił senator. Zdaniem polityka PO obecny rząd "niszczy oświatę, służbę zdrowia, gospodarkę, stosunki z Europą Zachodnią, wymiar sprawiedliwości, instytucje państwa prawa".

- Jednocześnie kradną na lewo i prawo - stwierdził. - Czasami oczywiście jakbym powiedział - mordują nam kraj - to bym wziął w cudzysłów. I to byłoby właściwe - dodał.

Posłuchaj
01:58 Zdrojewski_PR24.mp3 Zdrojewski o rządach PiS: ja mam wrażenie, jakby ktoś nas napadł, jakby to był obcy (PR24)

Apel premiera do polityków opozycji

Ze słów Bogdana Zdrojewskiego wynika, że politycy opozycji nie mają zamiaru zmieniać swojej wyborczej taktyki opartej na podgrzewaniu emocji. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował tymczasem o "zaprzestanie tego siania nienawiści i kłamstwa, które wylewa się z ekranów telewizorów, w co drugiej wypowiedzi".

"Panie Tusk, w 2010 r. widzieliśmy już efekty nakręcanej przez pana spirali nienawiści. Wtedy skończyło się to zabójstwem w Łodzi. Teraz znowu doprowadzi do nieszczęścia, do tego, że Polak Polakowi skoczy do gardła" - stwierdził szef rządu.

"Polska jest jedna i Polska musi być bezpieczna. Jeśli komuś leży na sercu dobro Rzeczpospolitej, musi umieć zejść z drogi skrajnego hejtu i chamstwa" - podkreślił Mateusz Morawiecki w facebookowym wpisie.

Czytaj także:

Zobacz: Bogdan Zdrojewski w Polskim Radiu 24

PR24/pb

Zobacz także

Zobacz także