more_horiz
Wiadomości

Kownacki o rządach PO-PSL: sprzedawano polski majątek za grosze, a Polacy nic z tego nie mieli

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2023 12:15
- Za czasów rządu Platformy Obywatelskiej i PSL sprzedano udziały w blisko 1000 przedsiębiorstw - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Bartosz Kownacki z PiS. Jak dodał, ze sprzedaży tych "Polacy nic nie mieli", a poprzedni obóz rządzący "przeżarł te pieniądze".
Bartosz Kownacki o rządach PO-PSL: sprzedawano polski majątek za grosze, a Polacy nic z tego nie mieli
Bartosz Kownacki o rządach PO-PSL: sprzedawano polski majątek za grosze, a Polacy nic z tego nie mieliFoto: PAP/Radek Pietruszka

Sprawy sprzedaży przedsiębiorstw państwowych - według propozycji PiS - ma dotyczyć jedno z pytań referendum, które ma się odbyć wraz z wyborami parlamentarnymi 15 października.

Bartosz Kownacki podkreślał, że środki pozyskane wówczas ze sprzedaży przedsiębiorstw, nie zostały użyte z korzyścią dla Polski. - Wyście sprzedawali ten majątek za grosze, często koncernom francuskim, niemieckim, a Polacy z tego nie mieli nic, zero - mówił zwracając się do polityków KO i PSL. 

- Za czasów rządy Platformy Obywatelskiej i PSL sprzedano udziały w blisko 1000 przedsiębiorstw - dodał polityk. Zarzucił oponentom politycznym "rozkradnie majątku".

Zobacz także:

Referendum 2023. PiS prezentuje pierwsze pytania

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało propozycję pierwszego pytania w referendum. Propozycja ta brzmi: "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?".

Posłuchaj
00:22 12498012_1.mp3 Bartosz Kownacki o rządach PO-PSL: sprzedawali państwowy majątek za grosze (IAR) 

Podczas referendum Polacy odpowiedzą na cztery pytania. Drugie pytanie - według propozycji PiS - ma brzmieć: "Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?".

Kolejne pytania zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.

[PROGRAM 3 POLSKIEGO RADIA] Wiek emerytalny i wyprzedaż polskich firm. Szrot: wielu Polaków chce przedstawić swoje zdanie w tej sprawie

ms/IAR

Zobacz także

Zobacz także