more_horiz
Wiadomości

Monika Rosa nie wie, co zrobić z zaporą na granicy. Niejednoznaczna odpowiedź poseł KO

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 10:38
Poseł Koalicji Obywatelskiej Monika Rosa zapytana przez TOK FM o to, co jej ugrupowanie zrobi z zaporą na granicy polsko-białoruskiej - zlikwiduje czy uszczelni - nie była w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
Poseł Koalicji Obywatelskiej Monika Rosa
Poseł Koalicji Obywatelskiej Monika RosaFoto: Twitter/@Straz_Graniczna; Tomasz Waszczuk/PAP

- Z pewnością ten płot, a właściwie już nawet nie płot, a kwestia ochrony granicy polsko-białoruskiej, musi być skuteczna - skomentowała Monika Rosa w TOK FM.

Jak dodała, "jeśli otrzymujemy informację od naszych sąsiadów, że coraz więcej osób z terytorium Polski w sposób nielegalny przedostaje się na przykład na teren Niemiec, to znaczy, że ta formuła jakoś nie działa i mam pełną świadomość, że to są zabiegi reżimu białoruskiego, żeby destabilizować sytuację w Polsce".

Sytuacja przy granicy

- Natomiast albo z czymś skutecznie działamy, albo tak jak Prawo i Sprawiedliwość zarabiamy na tej sytuacji - dodała.

Czytaj także w tvp.info: Incydent na granicy. Białoruski żołnierz próbował przepiłować mur

Poseł Koalicji Obywatelskiej odniosła się też do "hipokryzji PiS", a ponadto w krytyczny sposób wypowiedziała się o Telewizji Polskiej, oskarżając ją o emitowanie "antyimigranckich spotów".

Czytaj także w i.pl: Powstanie nowe zgrupowanie wojskowe. Będzie szkolić żołnierzy na granicy

Jak dodała, "mówienie o ideologii LGBT, antyimigranckie spoty, przedstawianie naszych najbliższych sąsiadów Niemców jako naszych największych wrogów - to pokutuje w społeczeństwie".

Czytaj także:

wpolityce.pl/TOK FM/ng

Zobacz także

Zobacz także