W piątek nie dojedziemy kolejką na Kasprowy Wierch. Ma ruszyć w sobotę
W piątek nadal nieczynna jest kolej linowa na Kasprowy Wierch. Można natomiast korzystać z wyciągów krzesełkowych w Dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej oraz tras narciarskich. Władze Polskich Kolei Linowych (PKL) poinformowały, że kolejka ma ruszyć w sobotę po zakończeniu prac serwisowych.
2024-01-19, 08:24
Jak informują Polskie Koleje Linowe, przyczyną unieruchomienia kolejki na Kasprowy Wierch jest usterka modułu zasilania. Planowany termin uruchomienia kolei to najbliższy weekend.
Do stacji dolnej kolei krzesełkowych można dotrzeć pieszo lub na nartach skitourowych. Do Doliny Goryczkowej - szacunkowy czas dotarcia około 45 minut, do Doliny Gąsienicowej - około półtorej godziny.
Trudne warunki turystyczne w Tatrach
Warunki turystyczne w wyższych partiach Tatr są dzisiaj trudne. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, na szlakach zalega świeża warstwa śniegu. Śnieg jest przewiany i słabo związany z podłożem, miejscami są głębokie zaspy, a przy graniach występują nawisy śnieżne. Poruszanie się po szlakach w takich warunkach wymaga doświadczenia oraz posiadania sprzętu zimowego, takiego jak raki, czekan, kask, lawinowe ABC.
W dolinach i na szlakach dojściowych do schronisk szlaki są miejscami śliskie -cienka warstwa śniegu przykryła oblodzenia. Zalecane jest używanie raczków i kijków. Tatrzański Park Narodowy przypomina, że dni są bardzo krótkie i należy zaplanować wycieczkę w taki sposób, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem. W Tatrach obowiązuje ogłoszony przez TOPR, drugi stopień zagrożenia lawinowego.
REKLAMA
- Podniesiony stopień zagrożenia lawinowego na Babiej Górze. GOPR ostrzega turystów
- Jedziesz na ferie samochodem? Sprawdź, gdzie tankować za granicą. Przedstawiamy ceny
- Szerpowie Nadziei i Skarby na górskich szlakach
- Ferie 2024. W górskich kurortach są jeszcze miejsca. Śniegu też nie zabraknie
IAR/kg
REKLAMA