Gwałtowne burze, nawałnice, grad. Tak zacznie się długi weekend
Niebezpieczna pogoda pojawi się już w nocy ze środy na czwartek. Zagrzmi w wielu regionach. Jak wskazują synoptycy IMGW, "głównym zagrożeniem będą silne opady deszczu oraz gradu". Gwałtowne burze pojawią się także w czwartek.
2024-05-29, 21:59
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał w środę wieczorem, że burze powoli słabną. Najaktywniejsze komórki burzowe pozostały na zachodzie województwa mazowieckiego, na północy województwa łódzkiego oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu.
W tych regionach mogą pojawić się również opady deszczu. Możliwe są także porywy wiatru do 70 km/h oraz grad.
Burze mogą wystąpić także w nocy
Synoptycy IMGW wskazali, że z najnowszej aktualizacji prognozy wynika, że nocne burze będą kontynuacją dziennej konwekcji, która stopniowo będzie słabnąć i zanikać. Zagrzmieć może także w późnych godzinach nocnych.
Jak zaznaczono, głównym zagrożeniem będą opady deszczu oraz gradu. Mało prawdopodobne jest z kolei, że w nocy ze środy na czwartek pojawi się porywisty wiatr.
REKLAMA
Pogoda na długi weekend. Czwartek z gwałtownymi burzami
IMGW poinformowało także o tym, że długi weekend będzie ciepły, ale z burzami. Te miejscami będą gwałtowne. Synoptycy radzą, aby przed wyjazdem lub wyjściem na wycieczkę, sprawdzić prognozę pogody.
Posłuchaj
- W czwartek w całym kraju zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Na zachodzie suma opadów wyniesie od 20 do 30 mm, a na wschodzie 40 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C na zachodzie do 27 st. C na północnym wschodzie. Nad morzem i w rejonach podgórskich 20 st. C - przekazał Polskiej Agencji Prasowej synoptyk IMGW Michał Kowalczuk.
Gdzie jest burza? Mapa:
REKLAMA
Czytaj także:
- Oparzenia, użądlenia, alergie. Co zrobić, gdy ktoś się topi? O tym trzeba pamiętać
- Jak zaplanować urlop, żeby skutecznie wypocząć? Podpowiada ekspert
IAR/X/PAP
REKLAMA