Trzaskowski liderem, poprawia wynik. Za nim Morawiecki i Duda. Oto nowy ranking zaufania
Kandydującemu w wyborach prezydenckich Rafałowi Trzaskowskiemu ufa 46 proc. ankietowanych - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Na drugim miejscu w rankingu zaufania znalazł się były premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa obecnie 36,1 proc. badanych. Tuż za nim z 36 proc. zaufaniem jest prezydent Andrzej Duda.
2025-03-26, 07:50
IBRiS dla Onetu. Rafał Trzaskowski liderem w rankingu zaufania, za nim Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda
Jak podaje Onet, Rafał Trzaskowski pozostaje liderem w rankingu zaufania, a jego wynik w porównaniu do lutego jeszcze się poprawił. Obecnie ufa mu 46 proc. ankietowanych. Miesiąc temu było to 43,5 proc. Drugą pozycję w rankingu stracił natomiast Andrzej Duda, któremu ufa obecnie 36 proc. ankietowanych. Wyprzedził go, choć nieznacznie, Mateusz Morawiecki. Byłemu premierowi ufa obecnie 36,1 proc.
Bez zmian pozostają miejsce czwarte i piąte. Donaldowi Tuskowi ufa 35,2 proc. badanych, a Karolowi Nawrockiemu 33 proc., jednak obaj politycy zaliczyli niewielki spadek swoich notowań. Obecny premier o 0,5 pkt proc., a kandydat PiS na prezydenta o 0,2 pkt proc. W obecnym sondażu o jedną pozycję awansował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Obecnie ufa mu 32,9 proc. badanych. Liderowi Polski 2050 Szymonowi Hołowni ufa obecnie natomiast 32,6 proc. badanych.
Na kolejnych miejscach w rankingu znaleźli się: Władysław Kosiniak-Kamysz, Sławomir Mentzen, Piotr Zgorzelski, Marek Jakubiak, Włodzimierz Czarzasty, Magdalena Biejat, Krzysztof Gawkowski, Adrian Zandberg, Krzysztof Stanowski i Grzegorz Braun.
Komu nie ufają Polacy? Braun, Mentzen, Kaczyński
Grzegorz Braun jest także politykiem, któremu nie ufa najwięcej, bo aż 64,9 proc. badanych. Za nim z brakiem zaufania na poziomie 57,6 proc. jest Sławomir Mentzen, zaś na trzecim miejscu w rankingu braku zaufania znalazł się Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 56,7 proc. badanych. Za nimi, z takim samym wynikiem negatywnych odpowiedzi - 55,6 proc. - uplasowali się Andrzej Duda oraz Karol Nawrocki.
REKLAMA
Badanie zostało zrealizowane w dniach 21-22 marca 2025 r. mieszaną metodą CATI (wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS) na reprezentatywnej próbie 1100 osób.
Źródła: Onet/PAP/mg
REKLAMA