Polski browar z nowym produktem. Piwo o smaku... dubajskiej czekolady

Polski browar postanowił skorzystać ze światowego trendu dotyczącego dubajskiej czekolady. W ostatnim czasie zyskała ona ogromną popularność. Producent stworzył piwo o jej smaku, a produkt został właśnie wprowadzony do sprzedaży.

2025-04-30, 13:39

Polski browar z nowym produktem. Piwo o smaku... dubajskiej czekolady
Polski browar stworzył piwo o smaku dubajskiej czekolady. Foto: Deposit/East News

"Dubajskie" piwo trafiło na polski rynek

Browar Dziki Wschód wypuścił piwo o smaku dubajskiej czekolady - podaje portal wiadomoscihandlowe.pl. Producent niejako wpisał się w modę na ten słodycz. Do tej pory wiele firm stworzyło już swoje produkty na bazie dubajskiej czekolady. Wspomniane piwo trafiło do sklepów sieci Carrefour oraz Supeco.

Według opisu producenta piwo ma czekoladowo-pistacjowy smak, w którym wyczuwalne jest również prażone ciasto Kataifi. Produkt został nazwany "Dubajska Oaza". Browar informuje, że to pierwsze w Polsce piwo o smaku dubajskiej czekolady. Zawartość alkoholu wynosi 6 proc., a za półlitrową butelkę trzeba zapłacić niecałe 10 zł

Moda na dubajską czekoladę

Dubajską czekoladę zdecydowanie można nazwać światowym trendem, z którego do tej pory skorzystało bardzo wiele firm. To samo zresztą dotyczy Polski, gdzie częstą praktyką jest dodawanie słowa "dubajski" do nazwy tego typu produktów. 

REKLAMA

Oryginalny produkt jest czekoladą z nadzieniem z pasty pistacjowej. W ciągu ostatnich miesięcy zyskał ogromną rzeszę fanów. Nie odstrasza ich wysoka cena, która nierzadko przekracza 100 zł za tabliczkę, a dostępne są nawet droższe. 

Przy okazji tłustego czwartku bardzo wiele piekarni i producentów w Polsce oferowało "dubajskie pączki". Przeważnie były one droższe od swoich tradycyjnych odpowiedników. To jednak tylko jeden przykład, bo nietrudno znaleźć "dubajskie" serniki, ciastka, rogale, czy inne tego typu produkty. 

Czytaj także:

Źrodło: wiadomoscihandlowe.pl/egz/k

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej