Nie żyje aktorka Magdalena Majtyka. Policja ujawniła nowe informacje
41-letnia Magdalena Majtyka była poszukiwana od 4 marca. Policja odnalazła ciało aktorki na terenie Biskupic Oławskich (woj. dolnośląskie). Śledczy nie wykluczają ani nie potwierdzają udziału osób trzecich.
2026-03-06, 21:30
Magdalena Majtyka nie żyje
Magdalena Majtyka po raz ostatni była widziana wieczorem 4 marca we Wrocławiu na al. Karkonoskiej. W piątek pojawiły się informacje, że w pobliżu Biskupic Oławskich odnaleziono samochód, którym się poruszała. W miejscu tym służby rozpoczęły akcję, m.in. przy użyciu psów tropiących. Po kilku godzinach znaleziono ciało kobiety. Było kilkaset metrów od auta.
Na miejscu przez prowadzone były czynności przez policjantów pod nadzorem prokuratury. Aspirant sztabowa Anna Nicer z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przekazała, że ciało skierowano na sekcję zwłok. Dodała, że śledczy nie potwierdzają ani nie wyklucza udziału osób trzecich. - To postępowanie jest zakwalifikowane jako śledztwo, dlatego wszelkie okoliczności, przyczyny tego zdarzenia i śmierci będą wyjaśniane - stwierdziła funkcjonariuszka.
Aktorka miała 41 lat. Widzom była znana z ról w serialach, takich jak "Ojciec Mateusz", "Na Wspólnej", "Na dobre i na złe" czy "Komisarz Alex". Pojawiała się w produkcjach również jako specjalistka od ewolucji kaskaderskich (m.in. "Kler", "1670" i "Wielka woda").
Ciało 41-letniej kobiety zostało odnalezione na terenie Biskupic Oławskich, niedaleko Oławy na Dolnym Śląsku (fot. Mateusz Czmiel/Polskie Radio) Źródło: Polskie Radio