more_horiz
Wiadomości

Uczniowie z kolejnych województw rozpoczynają ferie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 01:05
Uczniowie z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego rozpoczynają ferie. Od tygodnia zimową przerwę w nauce ma ponad 1 mln 400 tys. uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. W całym kraju w podczas wszystkich tur ferii będzie odpoczywało ponad 4 mln 600 tysięcy uczniów. 
Audio
  • Uczniowie z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego rozpoczynają ferie. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Romrodphoto/shutterstock.com

Zimowy odpoczynek od nauki rozpoczyna 308 tysięcy uczniów z ponad 1 600 szkół z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. 
Rzecznika Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska mówi, że rodzice mogą sprawdzić, czy ich dziecko podczas wyjazdu na zimowisko ma zapewnione bezpieczeństwo w elektronicznej bazie wypoczynku na stronie wypoczynek.men.gov.pl. - To informacje, które można pozyskać na temat organizatora danego wypoczynku, wydanych zaświadczeń, liczby uczestników oraz terminu i lokalizacji wypoczynku - mówi Anna Ostrowska. 

- -

Uczniowie, który zaczęli ferie jako pierwsi, mają jeszcze tydzień na odpoczynek. W następny poniedziałek przerwę w nauce rozpoczną uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

jp

Zobacz także

Zobacz także