more_horiz
Wiadomości

Rozpoczynają się ferie dla kolejnych czterech województw

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 07:00
W sobotę w kolejnych czterech województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniowie z tych regionów będą odpoczywać do 10 lutego.
Audio
  • Kolejni uczniowie rozpoczynają ferie. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W poniedziałek, po przerwie w nauce, do szkół wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ich ferie zaczęły się 12 stycznia.

Jeszcze przez ponad tydzień - do 3 lutego - ferie będą mieli uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jako ostatni - od 9 do 24 lutego - odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Następna przerwa w nauce - z okazji Świąt Wielkanocnych - potrwa od 18 do 23 kwietnia.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Ferie w Warszawie

Ewa Gawor - dyrektor biura bezpieczeństwa warszawskiego ratusza - zapowiada, że bezpieczeństwo będzie jednym z zagadnień tegorocznych ferii w stolicy. Dyrektor mówi, że policja i straż miejska będą pilnowały miejsc, gdzie będą skupiska dzieci oraz będą aktywnie uczestniczyły w zajęciach, warsztatach i konkursach dla dzieci na temat bezpiecznych zachowań.

- Będą kursy pierwszej pomocy, informacje o tym, jak reagować i jak powiadamiać służby o zagrożeniu. Straż pożarna przygotowała zajęcia z wykorzystaniem mobilnych symulatorów pożarowych - wyjaśnia aspirant Mariusz Dragan z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Są to trzy makiety domków zakupione przez miasto, w których można symulować pożar w różnych pomieszczeniach i prześledzić, które pomieszczenia i elementy mogą być groźne. - Te domki mają pozwolić w sposób bardziej pełny zobrazować dzieciom to niebezpieczeństwo - mówi strażak.

Przy hali Torwar policja i Inspekcja Transportu Drogowego skontrolują autokary, którymi dzieci pojadą na zimowy wypoczynek. Akcja potrwa do końca ferii na Mazowszu.

W samej tylko Warszawie atrakcje w ramach akcji "Zima w mieście” odbędą się w 132 placówkach kulturalnych i sportowych. Miasto zaplanowało 11 tysięcy miejsc.

mr

Zobacz także

Zobacz także