more_horiz
Wiadomości

Premier podziękował firmom, które pomagają w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 18:25
"Dziękuję, że Was sukcesywnie przybywa. To kolejny dowód, że gospodarka Polski to dużo więcej niż prosta wymiana towarów" - napisał premier Mateusz Morawiecki zwracając się do firm, które pomagają w walce z koronawirusem.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Piotr Nowak

"Dziękuję firmom, które pomagają w walce z koronawirusem za przekazywane fundusze, poświęcaną pracę i zasoby" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Dziękuję, że Was sukcesywnie przybywa - dodał.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Setki hospitalizowanych, tysiące objętych kwarantanną. Najnowsze dane MZ

Mateusz Morawiecki zauważył przy tym, że "to kolejny dowód, że gospodarka Polski to dużo więcej niż prosta wymiana towarów". "To odpowiedzialna wspólnota celów" - podkreślił.

Pomoc firm

Przykładami takich firm są m.in. PLL LOT czy Orlen. W sobotę prezes PLL LOT Rafał Milczarski zapowiedział operację #LOTdoDomu, która pozwoli Polakom, który są za granicą wrócić do kraju po tym, jak został wstrzymany ruch lotniczy.

Czytaj więcej
kgh m1200.jpg
Państwowe spółki włączają się do walki z koronawirusem. Po Orlenie wsparcie od KGHM

Wcześniej Orlen zaczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym. Śladem firmy poszła spółka KGHM Polska Miedź, która rozpoczęła produkcję środków dezynfekujących.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę po godz. 15 o ośmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzono to w sumie u 123 osób, z których trzy zmarły.

msze

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także