more_horiz
Wiadomości

Premier: uruchomiliśmy loty powrotne dla Polaków z Filipin, Wietnamu i Australii

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 18:24
- Potwierdzono już loty z Cebu i Manili na Filipinach, z Hanoi w Wietnamie oraz z Sydney w Australii; odbędą się w najbliższym możliwym terminie, czyli w sobotę - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki (C) po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Premier Mateusz Morawiecki (C) po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania KryzysowegoFoto: PAP/Mateusz Marek
  • Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowe rejsy lotnicze w celu sprowadzenia Polaków, którzy w związku z pandemią koronawirusa utknęli w Azji Wschodniej.
  • Samoloty lecące po polskich obywateli wylądują na lotniskach w Cebu i Manili w Filipinach, w Hanoi w Wietnamie oraz w Sydney w Australii.
  • W czwartek 26 marca wystartuje również specjalny samolot do Algieru, stolicy Algierii, który ma przetransportować Polaków do Warszawy. 

- Dotarły do mnie niepokojące informacje na temat sytuacji Polaków przebywających na Filipinach i konieczności przygotowania dla nich specjalnych lotów powrotnych. Interweniowałem w tej sprawie w PLL LOT i w Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Właśnie otrzymałem informacje, że potwierdzono już loty z Cebu i Manili na Filipinach oraz z Hanoi w Wietnamie oraz z Sydney w Australii. Odbędą się w najbliższym możliwym terminie, czyli w sobotę - napisał szef rządu.

lot boeing 787 dreamliner free pixabay 1200.jpg
LOT uruchomił specjalną stronę z informacjami dot. podróży w związku z koronawirusem- Jednocześnie proszę o wyrozumiałość dla naszych służb i instytucji, które dzień i noc pracują nad bezpieczeństwem obywateli. W sytuacji epidemii wszyscy musimy się zachowywać rozsądnie i być dla siebie nawzajem wyrozumiali i solidarni - dodał Mateusz Morawiecki.

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Daty i miejsca lotu można sprawdzić na stronie internetowej https://LOTdoDomu.com. Na stronie internetowej można też dokonać rezerwacji biletu. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Podsumowanie akcji #LOTdoDomu

Za powrót do Polski organizowanym przez LOT specjalnymi lotami podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca polski rząd.

Lot z Algieru

pap premier mateusz morwiecki 1200.jpg
Premier podziękował firmom, które pomagają w walce z koronawirusem

W czwartek 26 marca będzie miał miejsce jedyny lot z Algieru do Warszawy w ramach akcji "LOT do Domu" - poinformowała również polska ambasada w Algierii. Osoby zainteresowane lotem są proszone o kontakt mailowy na adres: algier.amb.wk@msz.gov.pl.

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

 

pkr

Zobacz także

Zobacz także