more_horiz
Wiadomości

Marlena Maląg: "tarcza" ograniczy negatywne skutki kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 23:33
- Zbliżający się kryzys uderzy praktycznie we wszystkich. To wielki sprawdzian dla nas, rządzących. Wierzę, że dzięki rozwiązaniom zawartym w tarczy antykryzysowej uda się ograniczyć negatywne skutki kryzysu - powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena MalągFoto: Twitter/MRPiPS_GOV_PL

We wtorek wieczorem prezydent Andrzej Duda podpisał rządowe specustawy, z których składa się "tarcza antykryzysowa".

Tzw. tarcza antykryzysowa to zestaw kilku ustaw przygotowanych m.in. przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Finansów. Z jednej strony poszerzają one niektóre istniejące już rozwiązania, a z drugiej – wprowadzają nowe mechanizmy wsparcia dla pracowników i przedsiębiorców.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
piotr muller 1200 free.jpg
"Rząd zwiększy wydatki na inwestycje publiczne". Piotr Müller o "tarczy antykryzysowej"

"To wielki sprawdzian dla nas, rządzących"

- Bardzo się cieszę, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy składające się na pakiet wsparcia dla naszej gospodarki, dla przedsiębiorców i pracowników - powiedziała minister rodziny.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Sejm uchwalił "tarczę antykryzysową". Posłowie odrzucili większość poprawek Senatu

- Zbliżający się kryzys uderzy praktycznie we wszystkich. To wielki sprawdzian dla nas, rządzących. Wierzę, że dzięki rozwiązaniom zawartym w tzw. tarczy antykryzysowej uda się ograniczyć negatywne skutki kryzysu, ochronić miejsca pracy, zapobiec bankructwom firm - dodała Maląg.

"Tarcza antykryzysowa"

Ustawy tzw. tarczy antykryzysowej mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki.

Pakiet m.in. zwalnia mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące. Przewiduje także wypłacanie świadczeń postojowych i dopłat do wynagrodzeń dla pracowników przez państwo.

Pracodawcy będą też mogli uelastycznić czas pracy w swoich zakładach. Nowe przepisy zakładają przedłużenie kredytów obrotowych dla firm oraz brak kar za opóźnienia w przetargach publicznych.

msze

Zobacz także

Zobacz także