more_horiz
Wiadomości

Kobieta objęta kwarantanną była wulgarna dla policjantów. Czeka ją kara

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 00:52
Policja w Kaliszu odnotowała pierwsze próby łamania obowiązku kwarantanny. 66-letnia mieszkanka miasta w sposób wulgarny zachowywała się wobec funkcjonariuszy.
Policjant kontrolujący mieszkańców objętych kwarantanną
Policjant kontrolujący mieszkańców objętych kwarantannąFoto: Polska Press/East News

Kwarantanną objętych jest 630 mieszkańców Kalisza i powiatu kaliskiego. - Ścisły nadzór nad nimi to obecnie jeden z priorytetów w działaniach policji - poinformowała PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji Agnieszka Jaworska-Wojnicz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
park-1200-pap.jpg
"Spotkali się na piwie". Trzej mężczyźni ukarani za złamanie zakazu zgromadzeń

Wulgarne zachowanie kaliszanki

W większości przypadków osoby poddane domowej izolacji stosują się do jej wymogów. - Ale zdarzają się też osoby, które utrudniają pracę funkcjonariuszom i nie stosują się do ich poleceń podczas sprawdzania kwarantanny - powiedziała.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Pijany mężczyzna straszył, że jest zakażony. Za ten "żart" grozi mu kara

Dodała, że jedną z takich osób jest 66-letnia mieszkanka Kalisza, którą kontrolowali dzielnicowi. Podczas rozmowy telefonicznej - jak podała Jaworska-Wojnicz - kobieta zachowywała się wulgarnie i przerwała połączenie.

- Kiedy policjanci ponownie połączyli się z kobietą, ta w ordynarny sposób odmówiła poddania się kontroli, odpowiedzi na pytania i podejścia do okna - przekazała.

Grozi jej grzywna lub nagana

- Sporządzone przez dzielnicowych materiały z tej kontroli trafią do zespołu wykroczeń – poinformowała Jaworska-Wojnicz. 66-latce grozi kara grzywny lub nagany. Ponadto o sprawie zostaną powiadomione służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Nowe obostrzenia w sklepach i firmach. Zobacz jakie

- Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 KK (za narażenie innych na zakażenie), za co grozi rok więzienia - wyjaśniła rzecznik prasowy kaliskiej policji.

msze

Zobacz także

Zobacz także