more_horiz
Wiadomości

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Nowa inicjatywa Ordo Iuris w obronie tradycyjnych wartości

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 15:27
Chrześcijański Kongres Społeczny i Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris postulują wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. Dziś zaczynają zbierać podpisy o rejestrację tej inicjatywy w Sejmie. To w efekcie umożliwi dalsze prace nad projektem nowej konwencji oraz upoważni władze do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Studio Romantic
Antoni Macierewicz 1200.JPG
"Jego poglądy są ściśle związane z ideologią LGBT". Antoni Macierewicz o Rafale Trzaskowskim

Były marszałek Sejmu i inicjator Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny Marek Jurek zaznaczył, że adresatem nowego dokumentu mają być w szczególności państwa Europy Środkowej, które nie ratyfikowały Konwencji Stambulskiej.

Czytaj także:

- Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny to jest znakomite otwarcie drogi do współpracy tych państw Unii Europejskiej, które identyfikują się zasadami praw rodziny i przypomnienie, że w Europie jesteśmy razem, że musimy o tych sprawach rozmawiać, a szczególnie, że nasze prawodawstwo dotyczące ochrony życia, wychowania, rodziny - jest nietykalne - mówił Marek Jurek.

Parada równości warszawa lgbt shutt free-1200.jpg
Robert Tekieli: Polska potrzebuje strategii walki z inwazją tęczowej ideologii

Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris stwierdziła, że Konwencja Stambulska jest dokumentem wobec, którego istnieje szereg wątpliwości prawnych.

Posłuchaj
00:21 10527426_1.mp3 W Warszawie zainaugurowano inicjatywę "Tak dla rodziny, nie dla gender" (IAR)

Ideologia gender narzucana siłą?

- W Konwencji Stambulskiej pod pretekstem walki z różnymi problemami dąży się do tego, żeby narzucić wszystkim państwom ideologię gender - zaznaczyła Karolina Pawłowska.

- W naszym projekcie nie tylko chcemy mówić o tym, żeby konwencję deratyfikować, ale chcemy wyjść także z pozytywnym przesłaniem, z pozytywną propozycją tego, w jaki sposób walczyć z problemami, które dotykają rodziny - dodała.

pb

Zobacz także

Zobacz także