more_horiz
Wiadomości

Wsparcie dla branż poszkodowanych w wyniku pandemii. Zakończyło się posiedzenie Gospodarczego Sztabu Kryzysowego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 16:27
Gospodarczy Sztab Kryzysowy pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy osób zatrudnionych w branżach, które mają ograniczone możliwości dochodowe w związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonymi w związku z nią zasadami bezpieczeństwa. Poinformowano o tym po posiedzeniu sztabu pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Odbyło się ono w formie wideokonferencji.
Wideokonferencja premiera
Wideokonferencja premieraFoto: Adam Guz/KPRM/Twitter

Spotkanie poświęcone było instrumentom i dodatkowym formom wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników. "Informacje o nowych możliwościach dla firm zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni" - zapowiedziano w komunikacie rzecznika rządu.

morawiecki premier pap 1200.jpg
"Przestańcie wprowadzać ludzi w błąd". Premier o walce z wirusem i fake newsami

Piotr Müller przypomniał, że od początku pandemii rząd przygotował i wdrożył instrumenty Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, które łącznie dały wsparcie przedsiębiorcom w kwocie blisko 150 miliardów złotych.

W posiedzeniu Gospodarczego Sztabu Kryzysowego wzięli udział także wicepremierzy Jarosław Gowin i Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, prezes NBP Adam Glapiński, prezes PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes UOKiK Tomasz Chróstny oraz szef KNF Jacek Jastrzębski.

kad

Zobacz także

Zobacz także