more_horiz
Wiadomości

Przygotowania rządu ws. szczepionki na COVID-19. Czerwińska: działania adekwatne, nie przedwczesne

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 12:52
Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska powiedziała, że premier Mateusz Morawiecki polecił przygotowanie całej infrastruktury do szczepień na COVID-19, aby system był gotowy, gdy ta szczepionka będzie dostępna. Jej zdaniem nie są to działania przedwczesne.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/Daniel Ricardez

W poniedziałek amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował, że rozwijany przez niego projekt szczepionki ma ponad 90 proc. skuteczności.

twitter morawiecki 663 premier free morawiecki free.jpg
Premier: w środę podpisanie umowy na dostawę szczepionek na COVID-19

Rzecznik PiS-u przypomniała, że podczas szczytu Unii Europejskiej w lipcu szef rządu uzyskał zapewnienie odnośnie do 20 milionów szczepionek dla naszego kraju. - Ta perspektywa jest bliska - powiedziała. Dodała, że w pierwszej kolejności zaszczepieni mają być seniorzy oraz "będący na pierwszej linii walki z COVID-em, chociażby służby mundurowe".

Posłuchaj
00:20 Czerwińska szczepionka IAR 01.mp3 Anita Czerwińska o pierwszeństwie szczepień na COVID-19 (IAR)

"Adekwatność działań"

Dziennikarze pytali, czy premier nie za wcześnie występuje z deklaracjami w sprawie pozyskania szczepionki na COVID-19. Anita Czerwińska powiedziała, że na tym "polega adekwatność działań" i że trzeba już zaplanować, w jaki sposób szczepionka będzie dystrybuowana i przekazywana pacjentom.

Posłuchaj
00:07 Czerwińska szczepionka IAR 02.mp3 Anita Czerwińska o działaniach rządu ws. pozyskania szczepionki na COVID-19 (IAR)

Zobacz także:

Firma Pfizer ogłosiła, że w 2021 roku może wyprodukować do 1,3 miliarda dawek substancji. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

jmo

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także