more_horiz
Wiadomości

Atak na dziennikarkę TVP. Siłą wypchnięto ją z siedziby Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 20:45
Reporterka TVP Info nie została wpuszczona na konferencję Strajku Kobiet w Warszawie. Ksenia Kodymowska i operator kamery próbowali wejść do budynku, w którym odbywał się briefing. Mężczyzna stojący przy wejściu poinformował, że ekipa Telewizji Polskiej nie zostanie wpuszczona na konferencję. Przedstawiciele TVP Info próbowali dostać się do środka, wówczas mężczyzna odepchnął reporterkę i zamknął drzwi.
Liderki Strajku Kobiet Klementyna Suchanow i Marta Lempart podczas konferencji prasowej
Liderki Strajku Kobiet Klementyna Suchanow i Marta Lempart podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Radek Pietruszka
1200_Strajk_Kobiet_PAP.jpg
Niskie poparcie dla Strajku Kobiet. Sprawdź nowy sondaż

Przed kilkoma dniami głośno było m.in. o wyrzuceniu dziennikarzy TVP z konferencji Strajku Kobiet. Przemoc doczekała się wówczas poklasku ze strony redaktora "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego. "Marta Lempart ma rację, wyrzucając za drzwi pracowników TVPiS" - pisał, dodając, że "nie ma siły", by traktować pracowników TVP jako dziennikarzy.

Czytaj także:

- Nasza redakcyjna koleżanka została popchnięta przez agresora, a żadna z działaczek walczących z przemocą nie stanęła w jej obronie - podkreślił red. Michał Rachoń w programie "Minęła 20".

Dziennikarka wybrała się do siedziby Strajku Kobiet, by zapytać m.in. o kwestie interesów Marty Lempart i przemocy, który była wcześniej stosowana wobec pracowników TVP.

"Dziennikarka została jednak brutalnie zaatakowana. Choć rozmawiała z kobietą przy wejściu do siedziby organizacji, to względem niej przemocy dopuścił się wezwany mężczyzna. Na nagraniu widać, jak odepchnął on dziennikarkę" - czytamy na stronie tvp.info.

IAR/tvp.info/twitter.com
pb

Zobacz także

Zobacz także