more_horiz
Wiadomości

Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Zbigniew Ziobro złożył wniosek

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 14:00
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do marszałek Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus. Śledczy chcą jej postawić zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych". Co za ten czyn grozi poseł Lewicy i czy może trafić do więzienia?
Joanna Scheuring-Wielgus, Zbigniew Ziobro
Joanna Scheuring-Wielgus, Zbigniew ZiobroFoto: Tomasz Jastrzebowski/Jacek Dominski/REPORTER
  • Prokuratura: jest wniosek o uchylenie immunitetu posłance Joannie Scheuring-Wielgus
  • "Złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obraza uczuć religijnych" - takie zarzuty mają być postawione polityk Lewicy
  • Za ten czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2

Jak informuje prokuratura, chodzi o zdarzenia, do których doszło podczas porannej Mszy Świętej 25 października br. w toruńskim kościele p.w. św. Jakuba Apostoła.

Scheuring Policja SO EN-1200.jpg
"Narażenie na niebezpieczeństwo". Jest wniosek o ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus

Co wydarzyło się 25 października w toruńskim kościele?

W trakcie nabożeństwa poseł Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus weszła ze swoim mężem do jednego z kościołów w Toruniu. Podeszli pod ołtarz, po czym stojąc przodem do wiernych prezentowali proaborcyjne transparenty o treści "Kobieto! Sama umiesz decydować" oraz "Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką".

Następnie małżonkowie odwrócili się w stronę ołtarza i kapłanów, po czym wyszli z kościoła idąc nawą główną. Tego samego dnia posłanka zamieściła w mediach społecznościowych wpis informujący o tym, że w kościele św. Jakuba zostawiła wraz z mężem "słowo na niedzielę", dodatkowo zilustrowany jej zdjęciem z ww. transparentami.

Czytaj także:

Prokuratura Krajowa zaznaczyła, że po zakłóceniu mszy do toruńskiej prokuratury wpłynęło szereg zawiadomień o przestępstwie. Za czyny objęte zarzutami które śledczy zamierzają postawić posłance, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ks

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także