more_horiz
Wiadomości

"Nadzór pedagogiczny i ochrona dzieci". Resort edukacji i nauki podał priorytety na 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 23:13
 - Wzmacnianie nadzoru pedagogicznego, ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, a także weryfikacja podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych, które właśnie spływają do ministerstwa - to plany resortu na 2021 rok wymienione przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wśród głównych celów do zrealizowania w 2021 r. wymienił intensywną pracę w oparciu o "pewne zadania, które przedstawił do akceptacji panu premierowi i kierownictwu ugrupowania". - One zostały zaakceptowane. I realizacja punkt po punkcie tych zadań wyznaczonych. A zatem korekta konstytucji dla nauki w oparciu o opinie eksperckie, wypełnianie luk nową treścią legislacyjną tam, gdzie one powstały na etapie wdrażania - mówił w niedzielę w TVP Info.

Czarnek free 1200.jpg
Przemysław Czarnek o gender studies: marksizm w czystej postaci, walka klas jest zastąpiona walką płci

"Uwolnienie od ciężkich czasów"

- Ale również reformowanie systemu oświaty, wzmacnianie tego nadzoru pedagogicznego. Ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, która niekiedy jest serwowana przez organizacje pozarządowe wpuszczane z jakimiś programami niezgodnymi z podstawami programowymi w szkołach. Jak również jednoznaczne uregulowanie kwestii odpowiedzialności finansowej za poszczególne zadania organu prowadzącego, organu nadzoru pedagogicznego, państwa polskiego - podkreślił minister.

Posłuchaj
00:31 10817008_1.mp3 Minister Przemysław Czarnek o planach resortu edukacji i nauki na 2021 rok (IAR)

 

Wskazał także na weryfikację podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych, które "właśnie spływają do Ministerstwa Edukacji". - Przygotowywanie podręczników do klas czwartych. Niezwykle ważne zadania, które nas czekają - zaznaczył.

Czytaj także:


Dopytywany w kwestii szczepień podkreślił, że zaszczepi się w "pierwszym momencie, kiedy to będzie możliwe". - Pracując również na co dzień w Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, jestem absolutnie przekonany, że szczepionka jest tą formą i tym środkiem, który może nas rzeczywiście uwolnić od tych ciężkich czasów, 2020 roku, pandemii koronawirusa. Wszyscy powinniśmy się zaszczepić. Oczywiście będzie ona dobrowolna. Ja zaszczepię się na pewno - dodał Czarnek.

pkr

Zobacz także

Zobacz także