more_horiz
Wiadomości

Polska oferuje Chorwacji pomoc po trzęsieniu ziemi. Jest deklaracja szefa MSZ

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 19:20
"W związku z silnym trzęsieniem ziemi, które nawiedziło dzisiaj Chorwację, składam wyrazy współczucia rodzinom ofiar i wszystkim poszkodowanym"- napisał na Twitterze szef MSZ Zbigniew Rau.
Petrinja, zniszczenia po trzęsieniu ziemi
Petrinja, zniszczenia po trzęsieniu ziemiFoto: EPA/ANTONIO BAT

"Polska jest gotowa do udzielenia wszelkiej potrzebnej pomocy naszym chorwackim partnerom i przyjaciołom" - dodał.

PAP CHORWACJA TRZĘSIENIE ZIEMI 1200.jpg
Silne trzęsienie ziemi pod Zagrzebiem. Nie żyje 12-latka, wiele osób jest rannych

Według bilansu z wtorkowego wieczora podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji zginęło siedem osób, a ponad 20 zostało rannych. Epicentrum wstrząsów o magnitudzie 6,4 znajdowało się 46 kilometrów na południe od Zagrzebia, na głębokości dziewięciu kilometrów. Najbardziej zniszczone zostały miasta Petrinja i Sisak, gdzie runęło wiele domów. W miejscowości Gline koło Petrinji zginęły cztery osoby, a w samej Petrinji - 13-letnia dziewczynka.

Czytaj także: 

Trwa akcja ratownicza, w której uczestniczą strażacy i żołnierze. Poszukują oni ludzi zasypanych pod gruzami domów. Trzęsienie uszkodziło też około 10 kościołów, w tym katedrę w Sisaku.

Wstrząsy były odczuwalne także w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, gdzie mieszkańcy w panice opuszczali domy. Dyrekcja elektrowni atomowej Krsko w sąsiedniej Słowenii poinformowała o profilaktycznym wyłączeniu reaktora.

fc

Zobacz także

Zobacz także