more_horiz
Wiadomości

Ty też możesz pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. Caritas zorganizował zbiórkę

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 17:07
Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchomiło zbiórkę dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Akcję wsparło już niemal 100 osób.
Zniszczone budynki po trzęsieniu ziemi w Chorwacji
Zniszczone budynki po trzęsieniu ziemi w ChorwacjiFoto: PAP/Igor Kralj/PIXSELL

W niedawnym trzęsieniu ziemi w Chorwacji śmierć poniosło co najmniej siedem osób - jedna w Petrinji, pięć w miejscowości Majske Poljane w pobliżu Gliny oraz jedna w Żażinie. Co najmniej 26 osób zostało rannych.

Czytaj więcej
pap trzęsienie ziemi w chorwacji 1200.jpg
Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Szef MON: polscy żołnierze dostarczyli namioty mieszkalne dla kilkuset osób

Caritas Archidiecezji Poznańskiej, aby pomóc poszkodowanym mieszkańcom Chorwacji w powiecie Sisacko-Moslavackim, uruchomiło specjalną zbiórkę, dzięki której można okazać solidarność z poszkodowanymi.

Akcję można wspomóc za pośrednictwem strony internetowej Caritas Poznań (TUTAJ), lub w formie tradycyjnej: "Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, Tytułem: Cel charytatywny - Chorwacja - podało Caritas Poznań.

Do tej pory wpłacono ponad 7,3 tys. zł, akcję wsparło już niemal 100 osób.

Czytaj także:

Wielkie zniszczenia

Epicentrum wtorkowego trzęsienia ziemi znajdowało się w odległości 3 km od liczącego ponad 15 tys. mieszkańców miasta Petrinja, 47 km na południe od Zagrzebia. Wstrząsy były odczuwalne w całej Chorwacji, a także daleko poza jej granicami - na Węgrzech, w Austrii, w południowych Niemczech, Bośni i Hercegowinie, Słowenii i Serbii, a także w dużej części Włoch, od Bolzano na północy po Neapol na południu.

W środę rano ziemia znów zatrzęsła się - trzy silne wstrząsy o magnitudzie od 3,9 do 4,8 ponownie nawiedziły rejony wtorkowego trzęsienia. Jak podała chorwacka służba sejsmologiczna, epicentrum wstrząsów znajdowało się 12 km na północny zachód od Sisaku na głębokości 8 km.

jp

Zobacz także

Zobacz także