more_horiz
Wiadomości

Prezydent: zaszczepię się, gdy przyjdzie moja kolej

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 10:45
- Nie widzę powodu, bym miał być szczepiony poza kolejnością, ale oczywiście zaszczepię się, gdy przyjdzie mój czas - powiedział w wywiadzie dla portalu Interia.pl prezydent Andrzej Duda. Generalnie jestem przeciwnikiem omijania kolejki. Wszyscy powinniśmy przestrzegać reguł - dodał.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański

paweł szrot andrzej duda zrodlo prezydent.pl 1200.jpg
"Zawsze można to jeszcze poprawić". Nowy szef KPRP o współpracy Andrzeja Dudy z rządem

Prezydent był pytany w rozmowie z portalem Interia.pl, kiedy się zaszczepi przeciwko COVID-19. Podkreślił, że zrobi to jak będzie jego kolej.

Pytany, czy nie brał pod uwagę, by wzorem innych głów państw zaszczepić się w pierwszej kolejności i dać w ten sposób przykład, odparł, że według ekspertów, z którymi rozmawiał, ozdrowieńcy - jak on - powinni być szczepieni w ostatniej kolejności.

- Rząd przygotował pewne reguły, które obowiązują wszystkich i ja też się do nich stosuję. Powinienem być zaszczepiony wraz z ludźmi w wieku 49 lat. Jak przyjdzie ten moment, to zostanę zaszczepiony. W ogóle nie wyobrażam sobie, żebym został zaszczepiony przed moimi rodzicami. To, że jestem prezydentem, nic tu nie zmienia - oświadczył Andrzej Duda.

Zaznaczył, że nie jest zwolennikiem akcji, które polegają na tym, że politycy szczepią się przed innymi. - Zwłaszcza, że obiektywnie są mniej narażeni, a ja mam jeszcze dodatkowo przeciwciała. Nie widzę powodu, bym miał być szczepiony poza kolejnością, ale oczywiście, zaszczepię się, gdy przyjdzie mój czas - zapewnił prezydent.

miszczak 1200.jpg
Bielan: nie słyszałem, by firma Discovery pociągnęła Miszczaka do odpowiedzialności

Szczepienia celebrytów

Pytany, co sobie pomyślał, gdy usłyszał, że niektórzy aktorzy i ludzie mediów zaszczepili się poza kolejnością, odparł: "pomyślałem, że może niektórzy boją się bardziej". - Widać, że w tej obawie pojawia się również cwaniactwo, że jak pojawia się możliwość, to się wpychamy. Nie znam szczegółowo sytuacji tych osób, ale generalnie jestem przeciwnikiem omijania kolejki. Wszyscy powinniśmy przestrzegać reguł - stwierdził Andrzej Duda.

Na uwagę, że "te szczepienia aktorów to dla PiS-u polityczny prezent od losu; potwierdzają to, co mówicie o elitach", odparł, że "to raczej prezent od tych elit, a nie od losu". - Jeśli można ich w ogóle nazwać elitą (...). Prawdziwa elita rozumie, że ma przede wszystkim zobowiązania, a nie tylko prawa i korzyści - powiedział prezydent.

pkur

Zobacz także

Zobacz także