more_horiz
Wiadomości

Powrót dzieci do szkół po 17 stycznia? Minister edukacji i nauki wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 17:14
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że między innymi od piątkowych danych dotyczących zachorowań na COVID-19 będzie zależeć decyzja co do powrotu dzieci do szkół po 17 stycznia. Zapowiedział też, że - po czwartkowych spotkaniach - na jutrzejszym Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego mają być przedstawione ostateczne rekomendacje dla premiera i Rady Medycznej w tej sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/POP-THAILAND

Rząd rozważa powrót do szkół dzieci z najmłodszych roczników - z klas 1-3. W czwartek w MEiN odbyło się szereg spotkań w tej sprawie.

Z kolei rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że decyzja ws. uruchomienia szkół zapadnie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

dziecko dziewczynka przedszkole 1200.jpg
Działalność przedszkoli w czasie ferii. Rzecznik MEiN uspokaja

Wojciech Andrusiewicz powiedział również, że 165 tysięcy nauczycieli i pracowników szkół podstawowych wyraziło chęć wykonania testu na obecność koronawirusa. Dodał, że testy tych osób mogą się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

W ciągu ostatniej doby testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 12 tysięcy 54 osób. Zmarło 186 osób, które chorowały na COVID-19 lub miały inne choroby a były zakażone patogenem.

pkr

Zobacz także

Zobacz także