more_horiz
Wiadomości

Zarejestrowałeś się do szczepienia? Wyjaśniamy, jak wygląda dalsza procedura

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 17:01
- Po zarejestrowaniu się na szczepienie - przez infolinię, internet lub w punkcie szczepień - należy wybrać miejsce szczepienia i wolny termin; nie musi to być miejsce zameldowania; dzień przed terminem szczepienia osoba zarejestrowana otrzyma SMS przypominający - powiedział w środę Michał Dworczyk.
Szczepienia w Polsce
Szczepienia w PolsceFoto: PAP/Tytus Żmijewski

TT dworczyk 1200.png
Kalendarz szczepień kolejnych grup przeciwko COVID-19. Poznaliśmy szczegóły

Wszystkie informacje dot. szczepień przeciwko COVID-19 znajdziesz także na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

15 stycznia zostanie uruchomiona rejestracja szczepień dla osób powyżej 80 lat, a także formularz zgłaszania się do szczepienia dla wszystkich chętnych osób powyżej 18. roku życia. 22 stycznia otwarta zostanie natomiast rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia.

Zaznaczył, że rejestracja do szczepienia będzie możliwa poprzez trzy kanały: infolinię 989, internet oraz w punkcie szczepień.

Miejsce i termin szczepienia

Punkt drugi procedury, po zarejestrowaniu się to wybór miejsca i terminu szczepienia. Nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani. - W rejestracji możemy wybrać dowolny punkt w Polsce, w którym jest nam wygodnie zaszczepić się (...). Wybieramy dowolny punkt i wolny termin - powiedział Dworczyk.

Dzień przed ustalonym terminem szczepienia - dodał - osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia - zaznaczył.

Szef KPRM podkreślił, że nie jest ważne, kiedy osoby powyżej 70. roku życia zarejestrują się do szczepienia. - Dla wszystkich seniorów 70 plus szczepienia zaczynają się od 25 stycznia - powiedział szef KPRM.

pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także