more_horiz
Wiadomości

"Nie wykluczamy pewnych zmian". Premier o obostrzeniach dla niektórych branż od lutego

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 14:41
- Mimo względnie lepszej sytuacji, niż u niektórych naszych sąsiadów, chcemy poczekać do początku przyszłego, by przedstawić jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od pierwszego lutego - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.
Zamknięta siłownia - zdj. ilustracyjne
Zamknięta siłownia - zdj. ilustracyjneFoto: Daniel Dmitriew/Forum

Premier pytany w środę na konferencji prasowej, czy jest szansa na zniesienie obostrzeń i otwarcie klubów fitness od 1 lutego w reżimie sanitarnym odparł, że kwestia obostrzeń podlega bieżącej analizie.

"Chcemy jeszcze poczekać"

Siłownia 1200 PAP.jpg
Kiedy zostaną zniesione obostrzenia covidowe? Prof. Horban podał możliwy termin

Zwracał uwagę, że rząd obserwuje to, co się dzieje w innych krajach. - W wielu krajach nas otaczających - także w Zachodniej Europie nieco dalej od nas - te restrykcje są coraz większe. One są coraz ostrzejsze - podkreślił szef rządu.

Zaznaczył, że wciąż nie możemy lekceważyć epidemii. - Dlatego mimo iż u nas teraz sytuacja wygląda na nieco bardziej stabilną - choć przecież poziom zgonów cały czas bardzo smuci, niepokoi i nie daje nam spokoju, to jednak mimo tej względnie lepszej sytuacji, niż u niektórych naszych sąsiadów, chcemy jeszcze poczekać do końca tego tygodnia, do początku przyszłego, żeby przedstawić, jak może wyglądać funkcjonowanie poszczególnych branż od 1 lutego - podkreślił Morawiecki.

Czytaj także:

- Tutaj nie wykluczamy pewnych zmian w reżimie sanitarnym, który będzie przez naszych kolegów ministrów wypracowywany we współpracy z poszczególnymi branżami, ale dziś jest jeszcze za wcześnie, żeby coś takiego obiecać - dodał premier. 

pkr

Zobacz także

Zobacz także