more_horiz
Wiadomości

Szef KPRM: zgodnie z deklaracjami premiera do końca czerwca wykonamy 20 mln szczepień

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 13:43
- Do końca czerwca, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, wykonamy 20 mln szczepień - powiedział w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Szef KPRM Michał Dworczyk
Szef KPRM Michał DworczykFoto: Twitter/Kancelaria Premiera

Michał Dworczyk na konferencji w KPRM poinformował, że "w ostatnich 10 dniach zapisało się na konkretne terminy szczepienia ponad 900 tys. osób powyżej 60. roku życia".

- W grupie osób powyżej 70. roku życia łączna suma osób zaszczepionych lub zarejestrowanych to jest już ponad 70 proc., natomiast jeżeli chodzi o osoby w wieku między 60 a 69 lat, to łącznie zaszczepionych lub zarejestrowanych jest już ponad 51 proc. - przekazał.

sluzba zdrowia szczepienia pap 1200 .jpg
Pięć grup zawodowych będzie szczepionych priorytetowo. Michał Dworczyk ujawnił, o kogo chodzi

Posłuchaj
00:18 Dworczyk1.mp3 Minister Michał Dworczyk o szczepieniu preparatami różnych firm (IAR)

 

Plan: milion szczepień w tym tygodniu

Polityk stwierdził, że dobrą informacją jest to, iż w zeszłym tygodniu "przekroczyliśmy w ciągu 7 dni, mimo tego, że to był tydzień świąteczny, milion szczepień". - To jest właśnie dowód na to, że planujemy przyspieszenie, że już przyspieszamy i że w kolejnych tygodniach również mamy takie ambitne plany - powiedział.

W tym tygodniu - dodał - również "zamierzamy wykonać ponad milion szczepień". - Do końca czerwca, zgodnie z deklaracjami złożonymi przez pana premiera, wykonamy 20 mln szczepień - oświadczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Posłuchaj
00:32 Dworczyk2.mp3 Michał Dworczyk o priorytetowym szczepieniu osób z 5 instytucji (IAR)

 

Szczepienia w Polsce

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna. W środę planowana jest pierwsza dostawa do Polski jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski zapowiedział wcześniej w rozmowie z PAP, że w tym tygodniu do Polski trafi 88 tys. dawek szczepionek firmy AstraZeneca, 870 tys. firmy Pfizer, 120 tys. firmy Johnson & Johnson i 204 tys. firmy Moderna, czyli w sumie blisko 1,3 mln dawek.

Zobacz także

Zobacz także