more_horiz
Wiadomości

Służba zdrowia po pandemii. Minister zdrowia zapowiada program profilaktyki i zdjęcie limitów

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:08
- Resort zdrowia będzie wprowadzał rozwiązania, które mają pozwolić na nadrabianie deficytu zdrowotnego po pandemii - zapewnił szef tego resortu Adam Niedzielski. Zapowiedział program profilaktyki dla osób 40 plus i "zdjęcie limitacji w zakresie świadczenia usług zdrowotnych".
Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w limitach w służbie zdrowia
Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w limitach w służbie zdrowiaFoto: AH/ FORUM

szczepionka forum 1200.jpg
Ważna wiadomość dla 58-latków. Ci, którzy nie zrobili tego wcześniej, mogą zapisać się na szczepienie

Nowy program profilaktyki zdrowotnej

Adam Niedzielski został zapytany we wtorek przez portal Rp.pl o zapowiadany przez rząd program profilaktyki dla osób, które przeszły COVID-19. - Rehabilitacja po COVID-19 to bardzo ważny element w odbudowie zdrowia Polaków - zapewnił minister zdrowia. Poinformował, że te działania zostały już "skonkretyzowane" przez NFZ w zakresie rehabilitacji stacjonarnej: w uzdrowiskach, szpitalach i w innych "miejscach, gdzie pacjenci mogą spędzić więcej czasu"

Czytaj także:

Poinformował też, że jego resort, gdy obecna fala zachorowań już trochę opadnie, chce wprowadzić dwa dodatkowe rozwiązania. Pierwsze to "profilaktyka skierowana do osób 40 plus". - Chcemy wprowadzić bilans zdrowia postpandemiczny, żeby każda osoba w wieku powyżej czterdziestu lat mogła przeprowadzić bilans badań - stwierdził Niedzielski. Zapowiedział, że takie badania będą powszechne, będą mogły być przeprowadzone w dowolnym miejscu, a rząd będzie zachęcał osoby w tej kategorii wiekowej do zrobienia takich badań.

Jako kolejne rozwiązanie zapowiedział "zdjęcie limitacji w zakresie świadczenia usług zdrowotnych". - Ma to przyspieszyć wykonywanie świadczeń, które są zaległe, ale przede wszystkim nadrabianie deficytu zdrowotnego, który siłą rzeczy pojawia się po pandemii - zapowiedział szef resortu zdrowia.


Posłuchaj
00:59 zczeoenia - spec - gora .mp3 Od wtorku uruchomiono zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób z rocznika 1963, które wcześniej nie składały takiej deklaracji poprzez specjalny internetowy formularz. Rejestracja jest dostępna przez internet, poprzez infolinię 989 lub SMS na numer 880 333 333 oraz w punktach szczepień - relacja Barbary Góry (IAR)

 

mbl

Zobacz także

Zobacz także