more_horiz
Wiadomości

Dworczyk: w tym tygodniu wykonano 1,6 mln szczepień przeciwko COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 20:25
- Narodowy Program Szczepień zdecydowanie przyspiesza, w tym tygodniu wykonanych zostało 1,6 mln szczepień przeciwko COVID-19 - poinformował szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Wojtek Jargiło

pap mobilny punkt szczepień 1200.jpg
Ogromne zainteresowanie akcją szczepień. Dodatkowe 1000 dawek trafi w niedzielę do każdego punktu

Według rządowych statystyk w Polsce wykonano dotąd prawie 11,9 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami szczepionek firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, jest blisko 3 mln osób.

Rządowy program szczepień nabiera tempa

- W tym tygodniu wykonanych zostało 1,6 mln szczepień przeciwko COVID-19 - Narodowy Program Szczepień zdecydowanie przyspiesza - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

Podziękował wszystkim zaangażowanym w ten proces i przypomniał, że o północy rusza rejestracja dla osób z roczników 1986-1987.

Zarejestrować można się na kilka sposobów: przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.

Z kolei od soboty trwa ciesząca się dużym zainteresowaniem akcja "Zaszczep się w majówkę". Wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, mogą do poniedziałku zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się. Chętni otrzymują jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień zwrócił uwagę, że akcja "Zaszczep się w majówkę" to nie tylko tysiące zaszczepionych, ale również świetna okazja, by poszerzyć wiedzę na temat Narodowego Programu Szczepień.

- Dziękuję medykom za poświęcony czas, a wojewodom za sprawną i bezpieczną organizację akcji w 16 miastach na terenie całego kraju - napisał na Twitterze Michał Dworczyk.

Mobilne punkty szczepień pojawiły się we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie.

Czytaj także:

Adresy i godziny otwarcia mobilnych punktów znaleźć można na stronach urzędów wojewódzkich.

nt

Zobacz także

Zobacz także