more_horiz
Wiadomości

Ponad 130 placówek realizuje program rehabilitacji pocovidowej. Sprawdź, jak się zakwalifikować

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 16:05
Ponad 130 placówek w Polsce przystąpiło dotąd do programu rehabilitacji postcovidowej, prowadzonej w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia.
Program rehabilitacji postcovidowej
Program rehabilitacji postcovidowejFoto: FORUM/Wojciech Grabowski

pandemia 1200 (1).jpg
"Liczba nowych zakażeń będzie dalej spadać". Ekspert o sytuacji epidemicznej w Polsce

Na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, NFZ przygotował program rehabilitacji po COVID-19, realizowany m.in. w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.

"Już ponad 130 placówek w Polsce przystąpiło do programu rehabilitacji postcovidowej (w trybie stacjonarnym i leczeniu uzdrowiskowym)" - przekazało w środę na Twitterze ministerstwo.

Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne.

Johnson&Johnson szczepionka 1200.jpg
"Polska jest gotowa je odkupić". Premier napisał do władz Danii ws. szczepionek Johnson&Johnson

Skierowanie od lekarza

Świadczenia rehabilitacji pocovidowej są realizowane na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z COVID-19.

Na stronach oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są wykazy placówek, świadczących taką rehabilitację. Dane w nim zawarte, jak zaznacza NFZ, są stale aktualizowane.

Specjaliści szacują, że przynajmniej jedna trzecia pacjentów ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem. Najczęściej są to: problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu i tolerancja wysiłku fizycznego, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe i depresyjne.

pkur

Zobacz także

Zobacz także