more_horiz
Wiadomości

Kwarantanna dla osób przyjeżdżających z RPA, Indii i Brazylii. Nowe rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 23:55
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym osoby przyjeżdżające do Polski z RPA, Indii i Brazylii będą mogły być zwolnione z kwarantanny na podstawie testu w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż po 7 dniach od powrotu do kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DimaBerlin
1200_koronawirus_shutterstock.png
"Nie ma dowodów, że jest bardziej niebezpieczny". Ekspert o indyjskim wariancie SARS-CoV-2

Jak informował w tym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski obowiązkowa kwarantanna dla osób przybywających z RPA, Indii i Brazylii ma związek z rozprzestrzeniającymi się nowymi wariantami koronawirusa.

Czytaj także:

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów czas kwarantanny będzie mógł ulec skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego po przekroczeniu granicy w okresie nie wcześniejszym niż 7 dni, licząc od momentu jej przekroczenia.

karetka free covid free shutt 1200 .jpg
Po spadkach znów wzrost - blisko 4 tys. zakażeń koronawirusem. Nowe dane MZ

Jak doprecyzowano, obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu przez medyczne laboratorium diagnostyczne wykonujące diagnostykę zakażenia wirusem SARS-CoV-2 do systemu teleinformatycznego.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

"Zgodnie z nowymi regulacjami przybywający do Polski z RPA, Indii i Brazylii nie mają już możliwości zwolnienia z kwarantanny na podstawie testu wykonanego w ciągu 48 h po powrocie do kraju" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

pb

Zobacz także

Zobacz także