more_horiz
Wiadomości

"Sąd Najwyższy czuje wagę swojego rozstrzygnięcia". Prof. Jackowski o odroczeniu decyzji ws. frankowiczów

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 20:31
- Nie było jeszcze tak ważkiej sprawy, za którą leżało tyle pieniędzy i która budziła tak wielkie emocje - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Jackowski z Lex Digital mówiąc o rozstrzygnięciu kwestii kredytów walutowych.
Siedziba Sądu Najwyższego
Siedziba Sądu NajwyższegoFoto: shutterstock.com/BOKEH STOCK

Sąd Najwyższy odroczył decyzję ws. frankowiczów. Zdecydował, że w sprawie kredytów walutowych zwróci się o opinię do kilku podmiotów - Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, prezesa Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego i Rzecznika Finansowego. Rzecznik SN Aleksander Stępkowski poinformował, że nie wyznaczono jeszcze terminu, w którym instytucja wyda decyzję w tej kwestii. Podkreślił, że podmioty, do których stosowne zapytanie wyśle Sąd Najwyższy, będą miały 30 dni na odpowiedź.

sąd najwyższy 1200 shutter.jpg

Jest decyzja SN ws. frankowiczów. To odpowiedź na pytanie Rzecznika Finansowego

Czytaj także:

- Jeśli pytać, to pytać wszystkich i pytać o możliwie szerokie argumenty - powiedział w audycji profesor prawa. Przypomniał, że nie było jeszcze tak ważkiej sprawy, za którą leżało tyle pieniędzy i która budziła tak wielkie emocje. Prof. Michał Jackowski ocenił, że Sąd Najwyższy "czuje wagę swojego rozstrzygnięcia i chce mieć na stole wszystkie możliwe argumenty".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Konrad Wąż

Goście: prof. Michał Jackowski

Data emisji: 11.05.2021

Godzina: 20.20

st

Zobacz także

Zobacz także