more_horiz
Wiadomości

Odbudowa Pałacu Saskiego. Rzecznik prezydenta podał nowe informacje

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 10:55
- W Pałacu Prezydenckim powstanie zespół, który przygotuje projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - Projekt ten powinien powstać do końca czerwca - dodał.
Ruiny zniszczonego Pałacu Saskiego, wysadzonego przez Niemców w 1944 r. podczas II wojny światowej
Ruiny zniszczonego Pałacu Saskiego, wysadzonego przez Niemców w 1944 r. podczas II wojny światowejFoto: PAP/Reprodukcja
plac piłsudskiego pałac saski free nac gov 1200 .jpg
"To jest idea Lecha Kaczyńskiego". Prezydent o odbudowie Pałacu Saskiego

W maju odbyła się konwencja programowa, na której zaprezentowany został Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy, który firmują partie tworzące Zjednoczoną Prawicę. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział wówczas podczas swojego wystąpienia m.in. odbudowanie Pałacu Saskiego, a także zbudowanie nowego gmachu dla Opery Królewskiej w Warszawie.

Czytaj także:

Spychalski pytany w Radiu Plus, czy prezydent zaangażuje się w plany odbudowy Pałacu Saskiego, przypomniał, że to jest zobowiązanie Andrzeja Dudy jeszcze z 2018 r. - W Pałacu Prezydenckim powstanie w najbliższych dniach zespół, który przygotuje projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego. Taki projekt powinien powstać do końca czerwca i zostanie złożony w parlamencie - poinformował rzecznik prezydenta.

Jak dodał, w skład zespołu weszliby m.in. przedstawiciele Kancelarii Prezydenta oraz resortu kultury i dziedzictwa narodowego.

pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także