more_horiz
Wiadomości

Atak hakerski na konta szefa KPRM. Żaryn: służby analizują opisane wydarzenia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:17
- Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdzi sprawę podejrzenia włamania na konta mailowe Michała Dworczyka - potwierdził IAR rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn. - Będą podejmowane czynności mające na celu analizę tej sytuacji i ustaleń, które zostały zawarte w oświadczeniu pana ministra Dworczyka - podkreślił. 
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: AW/ FORUM

We wtorek szef Kancelarii Premiera poinformował, że konta mailowe jego i jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych padły ofiarą hakerskiego ataku.

Marcin Przydacz 1200.jpg
"Akcja dezinformacyjna". Wiceszef MSZ o włamaniu na skrzynkę mailową Michała Dworczyka

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział IAR, że służby sprawdzają sprawę. - W czasie działań ABW będą podejmowane czynności mające na celu analizę tej sytuacji i ustaleń, które zostały zawarte w oświadczeniu pana ministra Dworczyka - powiedział Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że na tym etapie nie może mówić o szczegółach prowadzonych działań.

00:21 żaryn - setka .mp3 Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział IAR, że służby sprawdzają sprawę.

"Celem jest dezinformacja"

Szef KPRM wydał oświadczenie w sprawie ataku hakerskiego. Poinformował w nim, że służby specjalne prowadzą działania wyjaśniające w związku z doniesieniami o włamaniu na jego konto mailowe, konto jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych.

Czytaj także: 

"Pragnę podkreślić, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny. Informuję również, że oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych na koncie mojej żony jest sfabrykowane i zawiera nieprawdziwe treści" - napisał Michał Dworczyk w komunikacie umieszczonym na Twitterze.

Szef Kancelarii Premiera podkreślił, że celem tego typu ataków jest dezinformacja. "Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Rosji i Białorusi jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje" - napisał w oświadczeniu Michał Dworczyk.


mbl

Zobacz także

Zobacz także