more_horiz
Wiadomości

"Pomoże unikać nieostrożnych zachowań". Artur Soboń o posiedzeniu Sejmu ws. cyberataków

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 16:52
Wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że utajnienie obrad Sejmu było konieczne. Dodał, że tylko w ten sposób można było przekazać posłom informacje dotyczące zagrożenia związanego z cyberatakami.
Artur Soboń
Artur SobońFoto: Bartosz Frydrych / Forum

Artur Soboń mówi, że wiedza ta pomoże politykom unikać nieostrożnych zachowań. Stwierdził, że posłowie, mając świadomość tego typu zagrożeń, niezależnie od opcji, powinni uniknąć wciągania się w różnego rodzaju prowokacje.

Czytaj także:
1200_haker_shutterstock.jpg
Cyberataki na polityków. Ekspert: wciąż brak nam świadomości, że sprzęt może być furtką dla cyberprzestępcy

W jego ocenie sposób wykorzystania tych informacji, tworzenie z nich dezinformacji, czy wprowadzanie wątków, które powodują niepokój społeczny, może destabilizować sytuację w państwie. Artur Soboń dodaje, że warto wiedzieć, jak działają tego typu mechanizmy.

Posłuchaj
00:28 11139760_1.mp3 Artur Soboń po niejawnym posiedzeniu Sejmu (IAR)

Czytaj także:

Cyberataki na polskich polityków

Posiedzenie zostało utajnione na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas obrad posłom przedstawiono informację w sprawie cyberataków, które dotknęły Polskę. 

Czytaj także:
dworczyk pap_20210517_0O2 1200.jpg
"Część z ujawnionych informacji została spreparowana". Michał Dworczyk ws. ataku hakerskiego

W ubiegłym tygodniu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oświadczył, że doszło do włamania na skrzynkę mailową jego i jego żony oraz na ich konta w mediach społecznościowych.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział po posiedzeniu, że w najbliższych tygodniach Polska, jako cała klasa polityczna, bez względu na barwy, będzie przedmiotem ataku dezinformacyjnego. Dodał, że służby podejmują działania mające na celu zidentyfikowanie ich autorów, a niektórzy z nich zostali już zidentyfikowani.

jbt

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także