more_horiz
Wiadomości

2,2 promila alkoholu w organizmie sędziego. W takim stanie prowadził auto

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 11:55
Badania laboratoryjne krwi potwierdziły, że sędzia z Wrocławia był pijany, gdy w poprzednią sobotę prowadził auto. Mając 2,2 promila alkoholu w organizmie, jechał drogą wojewódzką na Opolszczyźnie. Od tygodnia jest odsunięty od orzekania w sądzie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Łukasz Siekierski/ Shutterstock

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu prok. Stanisław Bar powiedział, że wyniki badań krwi pobranej od sędziego po jego zatrzymaniu potwierdziły, że w organizmie miał 2,2 promila alkoholu.

1200 - 2021-06-09T154502.206.png
Nietrzeźwy spowodował wypadek, nie udzielił pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany po pościgu

- Następnym krokiem prokuratury będzie teraz złożenie wniosku do sądu dyscyplinarnego o zgodę na pociągnięcie sędziego do odpowiedzialności karnej - powiedział prokurator.

Rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Sylwia Jastrzemska powiedziała, że sędzia - decyzją prezesa - już od poprzedniej niedzieli jest odsunięty od orzekania w sądzie.

- Gdy tylko dotarła do nas informacja, że go zatrzymano, został odsunięty. Formalnie jest to przerwa w orzekaniu. Gdy wpłynie wniosek prokuratury, sąd dyscyplinarny będzie mógł go zawiesić, a następnie uchylić immunitet, by możliwe było postawienie zarzutów - powiedziała sędzia.

Policję w poprzednią sobotę rano zaalarmowali uczestnicy ruchu drogowego, którzy jechali drogą wojewódzką nr 401 na Opolszczyźnie.

- Przekazali, że kierowca z trudem utrzymuje prosty kierunek jazdy. W miejscowościach najeżdża na krawężniki, zjeżdża na lewy pas jezdni. W okolicy miejscowości Kolnica pojazd został zatrzymany do kontroli. Policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Mężczyzna był arogancki, nie wykonywał poleceń i nie chciał się poddać badaniu alkomatem. Użyto wobec niego środków przymusu bezpośredniego - powiedział prokurator Stanisław Bar.

Czytaj także:

Dodał, że kierowca został przewieziony do placówki medycznej, gdzie pobrano mu próbki krwi, dzięki którym będzie można sprawdzić stan trzeźwości. Dopiero w trakcie spisywania protokołu w komendzie policji mężczyzna poinformował, że jest sędzią Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

bf

Zobacz także

Zobacz także