more_horiz
Wiadomości

Poczta Polska włącza się do akcji #SzczepimySię. Do obiegu wprowadzono znaczek i kopertę

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 18:18
Poczta Polska nową emisją filatelistyczną włączyła się w ogólnopolską kampanię Narodowego Programu Szczepień. Spółka wprowadziła w czwartek do obiegu znaczek emisji #SzczepimySię.
Wzór koperty, datownika oraz znaczka pocztowego akcji SzczepimySię
Wzór koperty, datownika oraz znaczka pocztowego akcji #SzczepimySięFoto: Poczta Polska

Posłuchaj
00:19 11193858_1.mp3 Andrzej Bodziony o wejściu znaczka do obiegu (IAR)

- To kolejna inicjatywa spółki na rzecz przeciwdziałania pandemii i ograniczania jej skutków - mówił wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

shutterstock szczepienie free szczepionka free 1200.jpg
Prof. Andrzej Fal: powolne szczepienia sprzyjają powstawaniu kolejnych wariantów wirusa

Na znaczku przedstawiono postać młodej kobiety po szczepieniu przeciw COVID-19, jako symbol skutecznej metody pokonania wirusa, a także hasło "Szczepimy Się! Ostatnia Prosta".

Wiceprezes Andrzej Bodziony zaznaczył, że w celu zbudowania jak najszerszego zasięgu przekazu promującego szczepienia, wprowadzono 2 miliony egzemplarzy znaczków.

Wartość nominalna znaczka to 4 złote 70 groszy.

Posłuchaj
00:28 11193858_2.mp3 Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej o znaczku #SzczepimySię (IAR)

Nie tylko znaczek

Oprócz znaczka Poczta Polska wydała kopertę FDC, czyli kopertę pierwszego dnia obiegu z infografiką przedstawiającą dwóch mężczyzn i dwie kobiety w różnym wieku, którzy wyrażają zadowolenie z faktu przyjęcia szczepionki. Dodatkowymi elementami graficznymi koperty są hasła kampanii, czyli Ostatnia Prosta oraz #SzczepimySię. Hasła te występują również w grafice datownika towarzyszącego emisji.

Czytaj także:

Wiceminister zdrowia Anna Goławska, która uczestniczyła w dzisiejszej prezentacji znaczka, zaznaczyła, że inicjatywa Poczty Polskiej to symbol wspólnej pracy rządu i spółki dla powrotu do normalności. Dodała, że liczy na to, że będzie to kolejny element zachęcający ludzi do szczepienia się i że jest to ważne zarówno dla nich, jak i całego społeczeństwa.

Posłuchaj
00:11 11193858_3.mp3 Anna Goławska, wiceminister zdrowia o wspólnej pracy rządu i spółki na rzecz powrotu do normalności (IAR)

Anna Goławska przypomniała, że do tej pory Polacy przyjęli 32 miliony dawek szczepionki przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 15 milionów osób.

bf

Zobacz także

Zobacz także