more_horiz
Wiadomości

Ponad połowa Polaków chce ograniczeń dla niezaszczepionych na COVID-19. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 09:30
53,7 proc. Polaków popiera ograniczenia dla osób, które nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19 - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. Portal podkreśla, że Polacy są jednak mocno podzieleni w sprawie konkretnych ograniczeń dla niezaszczepionych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: PA Images/ FORUM

Wirtualna Polska przedstawiła w poniedziałek wyniki sondażu dotyczącego ograniczeń dla niezaszczepionych przeciw COVID-19. Wynika z nich, że 53,7 proc. ankietowanych jest przeciwko brakowi jakichkolwiek ograniczeń dla niezaszczepionych, zaś 41 proc. badanych uważa, że nie powinny ich spotykać żadne ograniczenia. 4,4 proc. badanych nie miało wyrobionej opinii.

covid pap 1200 .jpg
Dr Joanna Jursa-Kulesza: szczepionka chroni przed przewlekłymi objawami COVID-19

Różnice w ocenach zakresów restrykcji

Jeśli chodzi o zakaz wstępu do restauracji i kawiarni, to opowiedziało się za tym 40,1 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było 54,6 proc. Z badania dla wp.pl wynika również, że 58,6 proc. respondentów nie popiera zakazu wstępu do centrów handlowych dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciw COVID-19. Za opowiedziało się 34,1 proc. Odpowiedzieć na to pytanie nie potrafiło 7,3 proc. pytanych.

Czytaj także:

Według sondażu dla wp.pl 76,3 proc. osób jest przeciwna restrykcjom w postaci zakazu wstępu do placówek medycznych dla niezaszczepionych, a 20,8 proc. byłaby skłonna je zaakceptować. Niecałe 3 proc. nie miało w tej sprawie zdania. Natomiast zwolennikami zakazu wstępu dla osób bez tzw. certyfikatu covidowego do pociągów okazało się 30,2 proc. pytanych. Z kolei 61,7 proc. z nich nie poparłoby takiego pomysłu. Nieco ponad 8 proc. nie miało wyrobionej opinii.

00:55 szczepienia - drazkiewicz- spec drazkiewicz .mp3 Według specjalistów, szczepienia to jedyna droga do pokonania pandemii i zminimalizowania skutków czwartej fali koronawirusa. Weekendowy spadek zachorowań nie powinien osłabiać naszej czujności - ostrzegają lekarze. Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR)

Badanie United Surveys dla Wirtualnej Polski zostało zrealizowane metodą wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego (CATI). Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 Polaków w dniu 24 lipca 2021 r.


mbl

Zobacz także

Zobacz także