more_horiz
Wiadomości

Marszałek Sejmu: jak nadejdzie IV fala pandemii i nie będziemy zaszczepieni, zostaniemy w domach

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 18:53
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaapelowała w Chocianowie, aby się szczepić. - Szczepienia dzisiaj są naprawdę jedyną osłoną przed jedynym wrogiem, który na dodatek mutuje - mówiła. Jak dodała, "w każdej gminie, każdej wsi, ośrodku zdrowia, aptece - można pójść i się zaszczepić". - Proszę was, zróbcie to - mówiła.
Elżbieta Witek
Elżbieta Witek Foto: PAP/Sebastian Borowski

Elżbieta Witek, która odwiedziła w poniedziałek Chocianów (Dolnośląskie), by promować Polski Ład mówiła, że dla tego programu i dla kraju, istnieje obecnie poważne zagrożenie.

Czytaj także:
shutterstock covid koronawirus maska free maseczka free 1200.jpg
Dyrektor WIM: w drugiej połowie sierpnia możemy spodziewać się dużej liczby osób zakażonych

- Jeśli zdarzy nam się kolejny lockdown, jeśli przyjdzie czwarta fala (pandemii) - a ona przyjdzie, a my nie będziemy zaszczepieni, zostaniemy w domach. Zakłady pracy staną - podkreśliła marszałek.

Przekonywała, że w tej sytuacji rząd PiS nie będzie mógł wprowadzić w życie swojego programu. - Dlatego proszę państwa, bardzo państwa proszę. Wszystkie choroby cywilizacyjne takie jak gruźlica, krztusiec, jak ospa, zostały zlikwidowane dzięki szczepionkom. Szczepienia dzisiaj są naprawdę jedyną osłona przed jedynym wrogiem, który na dodatek mutuje. My go nie widzimy, a on się przenosi między nami - mówiła Witek.

- Jeśli dojdzie do kolejnego lockdownu, to te projekty, o których państwu mówimy, nie będą miały szansy się rozwinąć. Pomóżcie nam. Ktoś, kto się nie szczepił, naprawdę - macie tyle możliwości, w każdej gminie, każdej wsi, ośrodku zdrowia, aptece - wszędzie można pójść i się zaszczepić. Proszę was, zróbcie to - apelowała marszałek Sejmu.

Czytaj także:

Czytaj także:
covid pap 1200 .jpg
Dr Joanna Jursa-Kulesza: szczepionka chroni przed przewlekłymi objawami COVID-19
Szczepienia w gminach Szczepienia w gminach

jbt

Zobacz także

Zobacz także