more_horiz
Wiadomości

Dawid Tomala otrzyma opiekę sponsorską? Premier: poprosiłem o to zarząd Totalizatora Sportowego

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 17:00
"Poprosiłem zarząd Totalizatora Sportowego, aby objął Dawida Tomalę opieką sponsorską; chcemy, by fantastyczna sportowa historia naszego mistrza olimpijskiego trwała, ale już bez konieczności zarabiania na sportową pasję po treningach" - przekazał premier Mateusz Morawiecki.
Dawid Tomala
Dawid TomalaFoto: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

Dawid Tomala zdobył na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio złoty medal w chodzie sportowym na 50 km.

Czytaj także:
Fotoram Korzeniowski Tomala 1200.jpg
Tokio 2020: Tomala polską sensacją igrzysk. Korzeniowski ma następcę? "Chyba jeszcze śnię"

"Historia naszego mistrza olimpijskiego Dawida Tomali jest niesamowita. Gotowy scenariusz na film. Dzisiaj swoim ogromnym optymizmem zaraża miliony ludzi, choć jego droga na szczyt nie była łatwa. Aby opłacić obozy przygotowawcze i osiągnąć minimum olimpijskie, pracował fizycznie na budowie" - napisał w niedzielę na Facebooku szef rządu.

Czytaj także:

Czytaj także:
tomala 1200.jpg
Tokio 2020: Dawid Tomala - sensacyjny mistrz. Najważniejsze były pokora i wiara

Opieka sponsorska 

Mateusz Morawiecki podkreślił, że w chodzie na 50 km Tomala wystartował dopiero po raz drugi, ale wygrał. "W sobotę był, jak sam przyznał, pierwszy raz w życiu na Stadionie Olimpijskim i od razu odebrał tam złoty medal!" - dodał.

"Chcemy, żeby fantastyczna sportowa historia Dawida Tomali nadal trwała, ale już bez konieczności zarabiania na sportową pasję po treningach. Poprosiłem zarząd Totalizatora Sportowego (LOTTO. Radość wygrywania), aby objął naszego Mistrza opieką sponsorską. Zasłużył na to" - podkreślił premier.

jbt

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także