more_horiz
Wiadomości

Szef MEiN: spokojnie wracamy do nauki stacjonarnej przygotowując się na czwartą falę

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 08:00
- Jestem przekonany, że nauka będzie w całości stacjonarna - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zdj. Ilustracyjne
Zdj. IlustracyjneFoto: Forum/ Andrzej Hulimka

Przemysław Czarnek, mówiąc o powrocie uczniów do szkół i możliwym wzroście zakażeń na koronawirusa w najbliższych miesiącach, stwierdził że "nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie się działo w Polsce w ciągu roku". - Jesteśmy w stanie przewidzieć, co się będzie działo w najbliższych dwóch trzech miesiącach. Jestem przekonany, że nauka będzie w całości stacjonarna - podkreślił szef MEiN.

1200 przemysław czarnek PAP PAP.jpg
1 września dzieci wrócą do szkół. Szef MEiN podpisał rozporządzenie ws. nauki stacjonarnej

Optymistyczne prognozy

Gość radiowej Jedynki dodał, że przewidywania Ministerstwa Zdrowia dotyczące czwartej fali koronawirusa "dają wiele optymizmu". - To nie będzie taka fala jak druga, czy trzecia, które powodowały zapełnienie szpitali i kolejki karetek pogotowia przed izbami przyjęć, bo to jest najbardziej szkodliwe, czy najtrudniejsze. I oczywiście liczba tych, którzy umierają na COVID-19 - stwierdził.

Według Ministerstwa Zdrowia, z którym jesteśmy przez cały czas w kontakcie, kontynuował, "ta fala nie będzie aż tak groźna, więc spokojnie wracamy do nauki stacjonarnej przygotowując się na czwartą falę".

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)

Data emisji: 23.08.2021

Godzina emisji: 7.15

pkur

Zobacz także

Zobacz także