more_horiz
Wiadomości

Przygotowania do nowego roku szkolnego. MEiN przekazało wytyczne dot. nauki stacjonarnej i pakiety edukacyjne

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 18:53
Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało dyrektorom wytyczne dotyczące nauki stacjonarnej oraz pakiety edukacyjne dotyczące organizacji szczepień.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dariusz Gorajski/Forum

Rzeczniczka MEiN Anna Ostrowska powiedziała, że resort przeznaczył 100 milionów złotych na środki bezpieczeństwa.

1200_szkoła_shutterstock.png
Uczniowie wrócą do szkół 1 września. Czarnek: nie widzimy żadnych zagrożeń dla nauki stacjonarnej

- Wspólnie z rządową Agencją Rezerw Strategicznych przekażemy do szkół i przedszkoli środki bezpieczeństwa. Będą to stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury przed wejściem do budynku, maseczki, termometry, czy też środki do dezynfekcji - mówi rzeczniczka.

Posłuchaj
00:14 11257863_2.mp3 MEiN o przygotowaniach do nowego roku szkolnego (IAR) 

Resort edukacji wysłał do szkół pakiety edukacyjne na temat szczepień. Anna Ostrowska zapowiada, że kolejne pakiety edukacyjne trafią do placówek w najbliższym czasie.

Posłuchaj
00:23 11257863_1.mp3 Szkoły otrzymają dodatkowe pakiety edukacyjne (IAR) 

- W tym tygodniu szkoły otrzymają od nas dodatkowe pakiety edukacyjne. Będzie to uzupełnienie pakietów, które już przesłaliśmy do szkół. Będą to filmiki materiały informacyjne, przykładowe konspekty, scenariusze lekcji o zdrowiu - mówi Anna Ostrowska.

Materiały zostały opracowane wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Głównym Inspektorem Sanitarnym i skonsultowane z Radą Medyczną.

Czytaj również:

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił na antenie Programu 1. Polskiego Radia, że w najbliższych miesiącach nauka szkołach będzie się odbywała stacjonarnie.

ng

Zobacz także

Zobacz także