more_horiz
Wiadomości

Premier: bezpieczeństwo to dla nas priorytet, stawiamy tamę prowokacjom Mińska

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 16:45
Według szefa polskiego rządu granica polsko-białoruska jest miejscem prowokacji reżimu Alaksandra Łukaszenki, który chce "wywołać ogólnoeuropejski kryzys migracyjny". - Polska stawia tamę tego typu prowokacjom - powiedział Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki w Kuźnicy
Mateusz Morawiecki w KuźnicyFoto: Kancelaria Premiera/Twitter

Mateusz Morawiecki spotkał się z  przedstawicielami Straży Granicznej, Wojska Polskiego i policjantami w placówce SG w Kuźnicy. Jak mówił, "sytuacja, z którą się mierzymy, jest bez precedensu: reżim Łukaszenki wybrał granicę polsko-białoruską do dokonania prowokacji". 

ZOBACZ TAKŻE
pap granica polsko-białoruska 1200.jpg
"Ściśle współpracujemy z władzami Polski". KE potępia Białoruś za podsycanie kryzysu migracyjnego

Jak dodał, w ramach tej prowokacji w kierunku polskiej granicy wypychani są Irakijczycy, którzy "mają stanowić instrument w polityce zagranicznej Łukaszenki". - To próba wywołania wielkiego ogólnoeuropejskiego kryzysu migracyjnego. Polska stawia tamę tego typu prowokacjom - powiedział szef rządu.

Czytaj także:

Premier podkreślił, że "granica Polski jest i będzie dobrze dobrze strzeżona". - Dla nas bezpieczeństwo jest priorytetem. Bezpieczeństwo na granicach, tak jak tutaj, i bezpieczeństwo na ulicach, wszystko po to, żeby Polacy mogli spokojnie żyć, pracować i się kształcić - dodał i podziękował służbom za ich pracę przy granicach polskiego terytorium.

- Musimy być przygotowani na wszelkiego typu prowokacje, działania bez precedensu ze strony reżimu białoruskiego. I jesteśmy gotowi - przekonywał szef polskiego rządu.

ms, PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także