more_horiz
Wiadomości

"Chcemy, aby to wyglądało jak półtora roku temu, do tego będziemy dążyli". Premier o powrocie dzieci do szkół

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 10:37
- Szkoła ma wyglądać normalnie, tak jak półtora roku temu, do tego będziemy dążyli - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w Komorowie podczas konferencji związanej z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.
Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wystąpienia w Składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie
Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wystąpienia w Składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie Foto: PAP/Artur Reszko

Premier, który przebywał z wizytą w składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie, na konferencji prasowej mówił o Narodowym Programie Szczepień. Podkreślił, że w Polsce jest już zaszczepionych 19 mln osób. - To dużo, ale ciągle trochę za mało - zauważył szef rządu.

premier 1200 (2).jpg
Przygotowania do roku szkolnego. Premier zapowiedział dostarczenie "pakietów covidowych" do 32 tys. szkół

Wskazał na wrzesień jako na miesiąc, w którym po wakacjach uczniowie wrócą do szkół. Przypomniał, że w zeszłym roku taki powrót z wakacji przyniósł kolejną falę koronawirusa. Premier zachęcał w związku z tym, żeby Polacy się szczepili. Zapewnił, że wszystkie elementy potrzebne do kontynuowania szczepień i walki z koronawirusem zostały utrzymane przez wakacje i przygotowane do jesiennego sezonu.

Czytaj także:

- To jest potrzebne, żeby wszyscy w szkołach i w systemie edukacji mogli zakosztować powrotu do normalności. Szkoła ma wyglądać jak półtora roku temu, do tego będziemy dążyli - zapowiedział szef rządu.

Nadchodzi czwarta fala pandemii

Jak podkreślił, czwarta fala koronawirusa nadejdzie. - Ona już nadchodzi, w Niemczech już została ogłoszona - zaznaczył Mateusz Morawiecki. Według niego ta fala będzie się różnić od poprzednich, ale "może się różnić jeszcze bardziej".

Posłuchaj
00:25 11260468_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o czwartej fali pandemii (IAR)

- Dziś mamy tarczę ochronną w postaci szczepionek. Według badań, grubo powyżej 95 proc. zgonów to są osoby niezaszczepione. Wykorzystajmy tę tarczę, także po to, żeby dzieci, które wracają z wakacji były bezpieczne - apelował premier. Dodał także, że trzeba się starać, by dzieci nie były "pasem transmisyjnym koronawirusa".

Posłuchaj
00:22 11260442_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: w nowym roku szkolnym wszystkie szkoły otrzymają środki ochrony przed koronawirusem (IAR)

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych zostanie wysłanych do placówek edukacyjnych "32 tys. transportów i 500 tirów", które mają dostarczyć "systemy ochronne i dezynfekcyjne" oraz systemy mierzenia temperatury. - To wszytko pomoże dyrekcji szkół, kierownictwu placówek w utrzymaniu bezpieczeństwa sanitarnego - zapewnił premier. 

ng

Zobacz także

Zobacz także