more_horiz
Wiadomości

"Mam wrażenie, że jeszcze wszystko przede mną". Jerzy Zelnik laureatem Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 13:30
- Czuje się zawsze, jakbym zaczynał. Mam skończone 76 lat, a wydaje mi się, że mam 40 i wszystko przede mną. Mam wrażenie, że te najsmaczniejsze kąski zawodowe także - powiedział Jerzy Zelnik. Aktor został laureatem Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry".
Jerzy Zelnik
Jerzy ZelnikFoto: Robert Prach/Polskie Radio

Wraz z Jerzym Zelnikiem uhonorowano także Ewę Wiśniewską. Aktorów nagrodzono Wielkimi Nagrodami Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej.

Festiwal Dwa Teatry 2021 spotkanie w Synagodze Magda Zawadzka.jpg
XX Festiwal "Dwa Teatry" w Zamościu. Wielkie Nagrody i spotkania z artystami

Jerzy Zelnik z Polskim Radiem związany jest od lat 50., a teatr telewizji, jak sam przyznał, od wielu lat jest dla niego niemal drugim domem. - Nie wychodziłem z telewizji przez 30 lat i mówiono już, że jak otwiera się lodówkę, to Zelnik z niej wyskakuje. Teraz wyskakują inni, ale zawsze miło być zaakceptowanym i kochanym - powiedział aktor.

Posłuchaj
00:31 11301256_2.mp3 Jerzy Zelnik z Polskim Radiem związany jest od lat 50. (IAR)

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska pogratulowała Jerzemu Zelnikowi i zaznaczyła jego więź z Polskim Radiem. - Wspaniała postać znana powszechnie przede wszystkim naszym słuchaczom i widzom z fantastycznego "Faraona" Jerzego Kawalerowicza. To także radiowiec z drugiego pokolenia. Jego ojciec z Polskim Radiem był bardzo mocno związany, podobnie jak pan Jerzy - powiedziała Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:27 11301404_1.mp3 Prezes Agnieszka Kamińska o laureacie Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" Jerzym Zelniku (IAR)

***

Jerzy Zelnik jest aktorem, scenarzystą, a także reżyserem teatralnym i telewizyjnym. Współpracę z Teatrem Telewizji rozpoczął w 1969 r. Na telewizyjnej scenie zagrał w wielu spektaklach, m.in. u J. Englerta, Z. Hübnera i K. Babickiego. Jako reżyser w Teatrze Telewizji zadebiutował w 2019 r. spektaklem "Cena". Artystę wielokrotnie nagradzano. Otrzymał on m.in. Złoty Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" (2017).

Czytaj także:

Laureat Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" jest związany z Polskim Radiem od ponad 50 lat. W archiwum znajduje się przeszło 300 nagrań z jego udziałem.

dz

Zobacz także

Zobacz także