more_horiz
Wiadomości

Słońce i przyjemne temperatury. Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 10:20
W ciągu najbliższego tygodnia należy spodziewać się dosyć dużo słońca i przyjemnych temperatur w ciągu dnia, jeszcze bez nocnych przymrozków - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najbliższy tydzień będzie z typowo jesienną pogodą. Na południu kraju możliwe będą temperatury dochodzące do 23 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, gdzie termometry wskażą około 14-16 stopni. Do Polski będzie napływało powietrze z południowego wschodu i południa, a przejściowo z zachodu.

park jesień 1200 free.jpg
Ciepły i słoneczny początek tygodnia. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek

Pogoda w kratkę

W poniedziałek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko rano w rejonach podgórskich przeważnie duże. Początkowo gdzieniegdzie mgły, zwłaszcza w dolinach górskich. Po południu więcej chmur i słaby deszcz pojawi się na krańcach południowo-zachodnich oraz na południu Górnego Śląska i Małopolski, a na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach możliwe lokalne burz. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 19 st. C w centrum do 23 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy do 55 km/h.

We wtorek słonecznie będzie na wschodzie, południu i w centrum kraju. Chmury pojawią się w pasie od Pomorza po Kujawy i Warmię oraz na zachodzie Polski. Okresami możliwe są opady deszczu, a na północnym zachodzie możliwe także słabe burze. Od 14 stopni na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 18 w centrum kraju i 20 na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na zachodzie skręcający na północno-zachodni i północny.

Czytaj także:

W środę więcej chmur, z których spadnie deszcz na zachodzie i południu kraju. Nadal pogodnie będzie na wschodzie i w centrum. Po południu temperatura wyniesie od 14 st. C na północnym wschodzie do 20 st. C na południowym zachodzie. W czwartek deszczowe chmury powędrują na wschód, a na zachodzie powinno być więcej słońca. Do Polski napłynie chłodniejsze powietrze znad Atlantyku, który przyniesie ochłodzenie w całym kraju. Temperatury maksymalne wyniosą od 12 do 15 stopni.

W piątek i w sobotę zacznie znów napływać cieplejsze powietrze z południa, będzie więcej słońca i prawie bez deszczu. Temperatura maksymalna od 14 stopni, 16 st. na północnym wschodzie do 18-20 st. C, a lokalnie 22 stopni Celsjusza na południowym zachodzie i zachodzie. Pod koniec tygodnia będzie wiał silniejszy wiatr, zwłaszcza na zachodzie Polski i w rejonach podgórskich, który w porywach może osiągać prędkość do 60 km/h. W niedzielę na ogół pogodnie, tylko na północnym zachodzie możliwy deszcz, temperatura bez większych zmian.


dz

Zobacz także

Zobacz także