more_horiz
Wiadomości

Premier: Ochotnicza Straż Pożarna to elita lokalnych społeczności

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 19:45
- Ochotnicza Straż Pożarna to nie skansen, to żywa tkanka społeczności lokalnych. Druhny i druhowie to elita lokalnych społeczności - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas gali programu "Orlen dla strażaków". Premier podkreślał, że wkrótce strażacy z OSP otrzymają na mocy ustawy ulgi i dodatki.
Premier Mateusz Morawiecki podczas gali programu grantowego ORLEN dla Strażaków
Premier Mateusz Morawiecki podczas gali programu grantowego "ORLEN dla Strażaków"Foto: Twitter.com/@PremierRP

Szef rządu podkreślał w swoim wystąpieniu rolę strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. - Dla mnie druhny, druhowie, strażacy to elita lokalnych społeczności - mówił. - To wspaniali reprezentanci, którzy nie tylko godnie reprezentują tradycję ponad 100-letnią, ale to także ci, którzy dzisiaj budują lokalną tkankę, spoistość, całość, jedność, integralność w ramach gmin, wsi, sołectwa, powiatu - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

-morawiecki free 1200.jpg
"Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze". Premier o porozumieniu MSWiA i służb mundurowych

Premier dziękował strażakom za zaangażowanie i budowę społeczności. - Ochotnicza Straż Pożarna to nie jest skansen, to żywa tkanka społeczności lokalnych - stwierdził szef rządu.

Czytaj także:

Premier przypomniał, że procedowany jest projekt ustawy o OSP, która będzie zawierać ulgi, dodatki emerytalne dla strażaków OSP i regulacje dotyczące warunków pracy.

- Ta ustawa o OSP będzie podstawą funkcjonowania wszystkich druhów i druhen. Jestem pewien, że będzie dobrą, solidną podstawą, nie waham się powiedzieć, że fundamentem waszej pracy na kolejne dziesięciolecia - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. 

ng

Zobacz także

Zobacz także