more_horiz
Wiadomości

Niemal wszystkie szkoły pracują stacjonarnie. MEiN publikuje dane

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 22:00
99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,1 proc. szkół podstawowych i 99 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock / Kamil Zajaczkowski

Jak podaje MEiN, stacjonarnie w poniedziałek pracowało 15 415 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,9 proc. wszystkich. Żadne przedszkole nie pracowało zdalnie. 20 pracowało w trybie mieszanym.

shutterstock_ szkoła matematyka edukacja lekcja klasa nauczyciel uczeń podstawówka free 1200.jpg
We wtorek rozmowy MEiN ze związkami zawodowymi. Tematem reforma statusu zawodowego nauczyciela

Stacjonarnie pracowało też 14 254 szkoły podstawowe, czyli 99,1 proc. wszystkich i 7 737 szkół ponadpodstawowych, czyli 99,0 proc. Zdalnie pracowały trzy szkoły podstawowe i dwie szkoły ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 131 szkół podstawowych i 73 szkoły ponadpodstawowe.Informacje pochodzą od kuratorów oświaty, na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek.

Ew. zawieszenie zajęć

W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Czytaj także:

Wcześniejsze statystyki 

Tydzień temu - 20 września - stacjonarnie pracowało 15 407 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,9 proc. wszystkich. Cztery przedszkola pracowały zdalnie, a 19 w trybie mieszanym.

20 września stacjonarnie pracowało 14 291 szkół podstawowych, czyli 99,2 proc. wszystkich i 7744 szkoły ponadpodstawowe, czyli 99,1 proc. Zdalnie pracowały dwie szkoły podstawowe i żadna szkoła ponadpodstawowa. W trybie mieszanym pracowało 120 szkół podstawowych i 68 szkół ponadpodstawowych

Dwa tygodnie temu – 13 września – w trybie stacjonarnym pracowało 15 411 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 99,9 proc. W dwóch placówkach zajęcia odbywały się w trybie zdalnym, a w 17 w trybie mieszanym.

13 września w trybie stacjonarnym pracowało 14 315 szkół podstawowych, czyli 99,3 proc. wszystkich i 7 755 szkół ponadpodstawowych, czyli 99,3 proc. z nich. Jedna szkoła podstawowa pracowała zdalnie, a 97 w trybie mieszanym. 57 szkół ponadpodstawowych pracowało w trybie mieszanym. Żadna szkoła średnia nie pracowała zdalnie. 

nj

Zobacz także

Zobacz także